W Katowicach powstała agencja marketingowa, która zatrudnia wyłącznie osoby niepełnosprawne

Mieszkanka Katowic wpadła na pomysł założenia agencji marketingowej, w której zatrudnione są wyłącznie osoby niepełnosprawne. Wszystko wskazuje na to, że to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, jeśli nie na świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Katowicach powstała agencja marketingowa, która zatrudnia wyłącznie osoby niepełnosprawne

PODZIEL SIĘ


Autor: KDS

8 paź 2017 14:16


- Jesteśmy miejscem dedykowanym osobom niepełnosprawnym. Są firmy, które takie osoby zatrudniają. Ale my istniejmy tylko po to, by dawać zatrudnienie sparaliżowanym. Postrzegam to jako innowację społeczną i nowy sposób rozwiązywania problemów społecznych – w rozmowie z Silesion.pl mówi Majka Lipiak, założycielka nietypowej firmy. 

Na liście zadań, jakimi się zajmują znajdziemy m.in. obsługę Facebooka i fanpejdży firm, pozycjonowanie strony, przygotowywanie tekstów marketingowych czy grafik dla biur podróży. Firma stara się tak tworzyć miejsca pracy i dzielić zadaniami, by pracownicy mieli możliwość wybrać się na rehabilitacje czy do lekarza.

Z "Leżę i pracuję" związany jest m.in. Artur, który przestał chodzić po niefortunnym skoku do wody, Mateusz, który podczas uprawiania Jujitsu miał wypadek czy Nikola, która cierpi na zanik mięśni i wychowuje małe dziecko.

Jak informuje Silesion.pl, za kilka dni „Leżę i pracuję” stanie się fundacją. Właścicielka planuje zatrudniać kolejne osoby niepełnosprawne. Takie, które mają jak najmniejsze szanse na znalezienie pracy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Majka Lipiak 2017-10-11 09:21:27

Upd: Ja również w niej pracuję, więc nie tylko osoby niepełnosprawne ;) ale faktem jest, że Leżę i Pracuję powstało po to, by zatrudniać osoby sparaliżowane. To jest powód, dla którego istniejemy, ale nie oznacza, że tylko takie osoby znajdą u nas pracę. Pozdrawiam :)

Upd 2017-10-08 15:26:48

Jest to dyskryminacja osób nie niepełnosprawnych.