W Gdańsku jest praca. Ale tylko dla Finów. Problemem jest język

Centrum usług biznesowych w Gdańsku szuka specjalistów. Jest tylko pewien "problematyczny" warunek. Trzeba być narodowości fińskiej. Firma poszukuje bowiem osób, które perfekcyjnie posługują się tamtejszym językiem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Gdańsku jest praca. Ale tylko dla Finów. Problemem jest język

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

10 paź 2014 8:38


Trwa rekrutacja w fińskim centrum usług biznesowych Kemiry z siedzibą w Gdańsku. Firma zajmuje się obsługą informatyczną, handlową, logistyczną i księgową. Dlatego też warunkiem jest biegła znajomość języka fińskiego.

Czytaj też: Rekrutują Finów do pracy w Gdańsku

- Nasze założenie jest takie, że nie rekrutujemy absolwentów, ale osoby z doświadczeniem, świetnie posługujące się danym językiem - mówi Arkadiusz Rochowczyk, dyrektor zarządzający Kemiry w Polsce w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". - Większość operacji spółki wiąże się z rynkiem skandynawskim i samą Finlandią.

Tymczasem, rzadko który z Polaków ma takie predyspozycje językowe. Dlatego też Kemira pojechała do ojczystego kraju, by szukać pracowników. Otrzymała ok. 100 aplikacji od Finów.

Czytaj też: Żywiołowy Włoch kontra flegmatyczny Anglik. I jak tu zarządzać taką firmą?

Finlandzkie centrum usług biznesowych zatrudnia 170 osób, lada dzień będzie ich 200, ale już w połowie przyszłego roku liczba pracowników ma wzrosnąć do 220 osób. W tej chwili 25 proc. zespołu to obcokrajowcy - informuje "Gazeta Wyborcza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda 2015-08-20 17:12:42

Pisze sie finskie centrum uslug biznesowych a nie finlandzkie....