wnp.pl

W e-handlu coraz więcej pracy

0 0
W e-handlu coraz więcej pracy

Według oszacowań wartość rynku e-commerce w Polsce wyniesie w tym roku 26 mld zł, o 20 proc. więcej niż w roku 2012. Nic dziwnego, że rośnie także zapotrzebowanie na nowych pracowników.

Z najnowszego badania Gemiusa wynika, że Polska przoduje w e-handlu (CEE). Ponad 80 proc. polskich użytkowników sieci weszło w sierpniu 2013 (ten okres podlegał badaniu) na strony związane z e-commerce. W Czechach w tym czasie z e-zakupów skorzystało 54 proc. internautów, na Słowacji 51 proc., a na Węgrzech 44 proc. Sprzedaż za pośrednictwem internetu staje się coraz ważniejszą gałęzią polskiego handlu detalicznego, a także najbardziej atrakcyjną pod względem zawodowym.

Od stycznia do końca listopada w serwisie Pracuj.pl opublikowano niemal 9 tys. ofert pracy dla specjalistów e-commerce oraz osób zajmujących się Internetem i nowymi mediami. Względem analogicznego okresu rok wcześniej oznacza to wzrost o ponad połowę (54 proc.).

- Zwiększone zapotrzebowania na takich specjalistów odnotowaliśmy już w pierwszym kwartale bieżącego roku, wtedy liczba ofert była większa zaledwie o 9 proc. niż rok wcześniej, drugi kwartał przyniósł już wzrost o 40 proc., a w trzecim było ponad dwukrotnie więcej propozycji pracy niż w tym samym czasie w 2012 roku - mówi Elżbieta Flasińska z Grupy Pracuj.

Duże zapotrzebowanie na nowych specjalistów wynika przede wszystkim z rosnącej liczby serwisów i narzędzi.

- W tym roku zatrudniliśmy już 362 osoby, w tym około 25 managerów niższego i wyższego szczebla. Jesteśmy jednym z nielicznych miejsc w Polsce, gdzie można doświadczyć działań e-commerce na tak ogromną skalę, zarówno pod kątem biznesu, jak i technologii - mówi Adam Kwieciński, dyrektor HR Grupy Allegro w Polsce.

Kogo szukają serwisy internetowe? Allegro ma do obsadzenia 115 stanowisk. Poszukuje osób do działów związanych z  e-commerce oraz IT - na zatrudnienie mogą liczyć kandydaci ze znajomością języka JAVA oraz specjaliści w obszarze systemów mobilnych: iOS, Android, Windows Phone.

E-handel to segment ciąż poszukujący nowych pracowników, acz nie proponuje ofert dla każdego - wybiera specjalistów przede wszystkim z rynku IT.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.