Volkswagen zatrudnia. Nawet 500 osób ma szansę na pracę

Ruszyła rekrutacja do wielkopolskich fabryk Volkswagena. Pracownicy mają trafiać zarówno do budowanej w Białężycach k. Wrześni nowej fabryki koncernu, jak i do mieszczącego się w Poznaniu zakładu produkującego VW Caddy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Volkswagen zatrudnia. Nawet 500 osób ma szansę na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/ jk

1 lip 2015 19:59


Jak powiedziała członek zarządu ds. personalnych VW Poznań Jolanta Musielak, „po wakacjach planowane jest zatrudnienie dużej grupy pracowników bezpośredniej produkcji, w tym również kobiet”. Według Musielak będzie to 400–500 osób.

Czytaj też: 100 chętnych na jedno miejsce pracy w Volkswagenie

Pracownicy mają trafiać zarówno do budowanej w Białężycach k. Wrześni nowej fabryki koncernu, jak i do mieszczącego się w Poznaniu zakładu produkującego VW Caddy. Firma w Białężycach chce zatrudnić 3 tys. pracowników, a w marcu br. poinformowała, że potrzebuje dodatkowych ok. 900 osób do poznańskiej fabryki. 

Brak kandydatów

Firma chce przyjąć do pracy chętnych bezrobotnych, ale jest z tym problem. „Zainteresowanie na razie jest słabe, chętnych można policzyć na palcach, co mnie dziwi. Z tego powodu przejęliśmy inicjatywę. Rozmawiamy z urzędami pracy” – przekazała.

Musielak podkreśliła, że VW widzi swoją rolę, jako pracodawcy "aktywizującego rynek pracy". „Nie bez powodu wybraliśmy Wrześnię, gdzie wskaźnik bezrobocia wynosił wówczas ok. 13 proc.” – zwróciła uwagę.

Czytaj też: Volkswagen nagradza pracowników za pomysły racjonalizatorskie

Pracę w powstającej fabryce dostało już ok. 400 tzw. pracowników pośrednio- produkcyjnych (inżynierów, logistyków oraz specjalistów z zakresu utrzymania ruchu i zapewnienia jakości) oraz sto osób zajmujących się produkcją.

Na budowie nowej fabryki główne prace przeniosły się do wnętrza hal – trwa montaż linii technologicznych. Pierwsza do użytku ma zostać oddana hala budowy karoserii, która będzie zajmować powierzchnię ok. 90 tys. m kw.

Poszukiwani specjaliści do obsługi robotów

Jak powiedział Marcin Kanturski z VW Poznań, halę będzie opuszczało 376 samochodów na dobę. „Uwzględniając przerwy technologiczne, co 180 sekund będzie zjeżdżała gotowa karoseria. W trakcie jednej zmiany w hali ma pracować ok. 230 osób, z czego 30 proc. to wysokiej klasy technicy i inżynierowie” – dodał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

endriu 2015-07-01 22:47:42

Niemcy otwierają nowy dział w OBOZIE PRACY GDZIE NIEMIEC ZARABIA $ RAZY WIĘCEJ NIŻ POLAK