Volkswagen przyjął ponad 200 osób do pracy w nowej fabryce. Na tym nie koniec

Volkswagen zatrudnił pierwszych pracowników do budowanej pod Wrześnią fabryki. Powstający za ok. 3,3 mld zł zakład ma być gotowy za dwa lata. Grupa ponad 200 już zatrudnionych przechodzi szkolenia. Fabryka docelowo zatrudni blisko 3 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Volkswagen przyjął ponad 200 osób do pracy w nowej fabryce. Na tym nie koniec

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lis 2014 8:43


13 listopada br. w Białężycach koło Wrześni zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę nowej fabryki produkującej samochód VW crafter. Niemiecki koncern decyzję o lokalizacji zakładu w Polsce ogłosił w marcu br. w swojej fabryce w Poznaniu, gdzie powstają samochody użytkowe caddy i transporter.

Czytaj też: Achim Schaible prezesem Volkswagen Group Polska

Jak powiedział wicepremier, minister gospodarki, Janusz Piechociński, w negocjacjach dotyczących lokalizacji nowej inwestycji nie decydowały tylko dobre doświadczenia Volkswagena z Poznania, ale również to, że samorządy - region, powiat i miasto Września - przygotowały odpowiednią ofertę w zakresie szkolnictwa.

- Dzisiaj nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym, ale w każdym przemyśle globalnym, najważniejsza jest jakość. W tym koncernie (Volkswagena) zarabia się więcej niż średnio w naszej gospodarce, ale także w tym koncernie w sposób szczególny potrzebuje się pracownika, który jest wyjątkowo kompetentny - dodał wicepremier.

Po ogłoszeniu decyzji o budowie fabryki na stronie internetowej dla potencjalnych pracowników VW zalogowało się prawie 8 tys. kandydatów.

- Są to osoby aplikujące na różne stanowiska, zaczynając od kandydatów do pracy przy produkcji, na menedżerach kończąc - powiedział rzecznik VW Poznań, Piotr Danielewicz.

Wszyscy nowi pracownicy po przejściu rekrutacji kierowani są na szkolenia. Zatrudnione są już m.in. osoby odpowiedzialne za tzw. utrzymanie ruchu, czyli zapewnienie pracy w nowej fabryce. Wejdą oni do hal jako pierwsi, na kilkanaście miesięcy przed otwarciem zakładu.

Czytaj też: Komu i gdzie opłaca się pracować w branży motoryzacyjnej?

Dwie fabryki VW w Wielkopolsce będą ze sobą ściśle powiązane. Firma zakłada, że z zatrudniającego ok. 6,8 tys. osób poznańskiego zakładu do nowej fabryki przejdzie ok. 19 proc. kadry. Z tego powodu VW Poznań poszukuje pracowników nie tylko do nowego projektu, ale też do istniejących zakładów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.