VMI Poland zatrudni nawet 400 osób. Kogo konkretnie?

Nawet 400 osób znajdzie pracę w nowym zakładzie produkcji maszyn wykorzystywanych w przemyśle oponiarskim spółki VMI Poland w Lesznie (Wielkopolskie).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

VMI Poland zatrudni nawet 400 osób. Kogo konkretnie?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 lis 2015 16:58


Spółka VMI Poland jest częścią holenderskiej grupy VMI Group, która zajmuje się produkcją, sprzedażą i obsługą maszyn służących do produkcji opon, gumy, puszek i produktów kosmetycznych.

Jak poinformował w czwartek (5 listopada) PAP rzecznik prasowy prezydenta Leszna Rafał Kotomski, spółka kupiła w mieście 7,2 ha gruntu, na którym powstanie nowy zakład. Zakończenie procesu inwestycyjnego planowane jest na koniec 2019 r.

Kto może liczyć na pracę?

W związku z rozpoczęciem działalności nowego zakładu, na pracę będą mogli liczyć elektrycy, mechanicy, elektronicy, mechatronice programiści i magazynierzy. Planowane jest zatrudnienie od 150 do 400 pracowników.

VMI Poland

VMI Poland wchodzi w skład holenderskiej grupy VMI Group, członka Holdingu TKH Group NV. Spółka działa w Lesznie od lipca 2015 roku. VMI Group zatrudnia w swoich fabrykach na całym świecie ponad 1,2 tys. pracowników. Wśród klientów VMI Group są takie firmy, jak Michelin, Bridgestone, Goodyear czy Pirelli.

Holding TKH Group NV to grupa firm specjalizujących się w rozwoju i dostarczaniu nowatorskich rozwiązań telekomunikacyjnych, budowlanych i przemysłowych. Zrzesza ponad 70 firm z całego świata.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.