Velux wydaje 100 mln zł na inwestycje i zwiększa zatrudnienie

Tegoroczny program inwestycyjny grupy Velux i spółek siostrzanych w zakładach w Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowach zakłada zwiększenie zatrudnienia do 3,5 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Velux wydaje 100 mln zł na inwestycje i zwiększa zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

13 paź 2015 8:34


– Ostatnie trzy lata oraz 2015 rok to okres wzmożonych inwestycji w naszej firmie. Większość z nich była związana z wprowadzeniem na rynek nowej, bardziej energooszczędnej i bardziej komfortowej generacji okien – wyjaśnia Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska.

Nowe inwestycje, nowe miejsca pracy

Inwestycje realizowane przez grupę Velux oraz jej spółki siostrzane w latach 2012-2014 wyniosły łącznie 350 mln zł. W tym roku nakłady wyniosą dodatkowe 100 mln zł.

Grupa prowadzi teraz trzy duże projekty inwestycyjne w zakładach w Gnieźnie, Namysłowie oraz Wędkowach koło Tczewa. Po ich zakończeniu (w I połowie 2016 r.) znacząco zwiększy się oferta oraz potencjał produkcyjny spółki, a także stan zatrudnienia - wzrośnie on z ok. 3,2 tys. osób do ok. 3,5 tys. pracowników.

Jubileusz firmy

Firma Velux obchodzi w tym roku 25-lecie działalności w Polsce. Przez ten czas wiele się zmieniło. – Dzisiejsze okna różnią się zasadniczo od tych produkowanych 25 lat temu. Głównie chodzi tu o energooszczędność, która polega na lepszej termoizolacyjności okien, ale też i lepszej zdolności do absorpcji darmowej energii słonecznej z otoczenia, czyli na tzw. bilansie energetycznym – wyjaśnia Jacek Siwiński.

Przychody uzyskane przez Grupę Velux i spółki siostrzane w 2014 roku w Polsce wyniosły 1,43 mld zł (wzrost o 4 proc. rok do roku). Plasowało to firmę na pozycji największego producenta i eksportera okien w naszym kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.