USA walczy z imigracją zarobkową nieletnich

0 0
USA walczy z imigracją zarobkową nieletnich

- Biały Dom ogłosił, że USA przekażą kilkadziesiąt milionów dolarów dodatkowej pomocy rządom dwóch krajów Ameryki Środkowej m.in. w celu usuwania ekonomicznych przyczyn emigracji zarobkowej osób nieletnich do Stanów Zjednoczonych.

USA przeznaczyły 40 milionów dolarów dla Gwatemali i 25 mln USD dla Salwadoru.

Przewodniczący amerykańskiej Izby Reprezentantów John Boehner wezwał prezydenta Baracka Obamę do wysłania na granicę z Meksykiem Gwardii Narodowej w celu "kontrolowania kryzysu humanitarnego", jakim jest "lawina nieletnich, którzy bez opieki dorosłych" napływają na terytorium USA.

W liście do Obamy Boehner napisał: "Dzieci z Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru masowo przedostają się na granicę meksykańsko-amerykańską, wierząc, że gdy tylko ją przekroczą będą mogły na zawsze zostać w Stanach Zjednoczonych".

Ogłoszony program dodatkowej pomocy dla dwóch krajów Ameryki Środkowej powstał z inicjatywy pięciu demokratycznych członków Kongresu, którzy wystąpili przed dwoma tygodniami z wnioskiem w tej sprawie do Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego i Białego Domu.

W przypadku pomocy dla Salwadoru amerykański program ma być nastawiony głównie na organizowanie dla dzieci i młodzieży ośrodków kulturalnych i sportowych oraz szkoleń zawodowych, które zmniejszyłyby oddziaływanie organizacji przestępczych na najmłodszych Salwadorczyków.

"Chcemy zatrzymać napływ nieletnich uchodźców, gdyż jest to tragedia zarówno dla USA, jak i dla całej naszej półkuli" - uzasadniała grupa demokratycznych członków Kongresu swój wniosek w sprawie dodatkowej pomocy dla Ameryki Środkowej. Dotyczył on pomocy dla siedmiu krajów tego regionu.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.