USA, stopa bezrobocia: Nieznacznie spadło bezrobocie w lutym

W lutym 2017 r. wzrosła liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych. W górę poszły też wynagrodzenia godzinowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

USA, stopa bezrobocia: Nieznacznie spadło bezrobocie w lutym

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 mar 2017 8:57


• Stopa bezrobocia w USA w lutym 2017 r. wyniosła 4,7 proc.
• Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w lutym wzrosła o 235 tys. wobec 238 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy.
• Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w lutym o 0,2 proc. mdm.
• W ujęciu rocznym wynagrodzenia godzinowe w lutym wzrosły o 2,8 proc.

Dwumiesięczna rewizja liczby miejsc pracy wyniosła +9 tys.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 217 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 221 tys. po korekcie z 237 tys.

Stopa bezrobocia w USA w lutym wyniosła 4,7 proc., wobec 4,8 proc. w styczniu - podał amerykański Departament Pracy.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA w lutym na poziomie 4,7 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 200 tys. wobec 227 tys. w styczniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 215 tys. wobec wzrostu o 237 tys. w styczniu przed korektą.

Czytaj też: Amerykańscy mężczyźni zarabiają mniej niż 40 lat temu?

Departament Pracy podał również, że wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w lutym 63,0 proc. wobec 62,9 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe wzrosły w lutym o 0,2 proc. mdm, po wzroście o 0,2 proc. miesiąc wcześniej po korekcie, wobec 0,1 proc. przed korektą.

W ujęciu rocznym wynagrodzenia godzinowe w lutym wzrosły o 2,8 proc., po wzroście o 2,6 proc. w styczniu po korekcie, wobec 2,5 proc. przed korektą.

Tu spodziewano się odczytów odpowiednio na poziomie: 0,3 proc. i 2,8 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.