Unijne dotacje dla firm będą skutkować miejscami pracy

0 0
Unijne dotacje dla firm będą skutkować miejscami pracy

17 podlaskich firm dostanie na inwestycje 5,3 mln zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pracę znajdzie w tych firmach 60 osób - poinformował we wtorek urząd marszałkowski w Białymstoku.

Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o rozdzieleniu tych dotacji. Firmy były na liście rezerwowej po konkursie na najlepsze projekty, który był rozstrzygany we wrześniu 2012 roku - wyjaśniła PAP Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku. Firmy dostaną dotacje dzięki oszczędnościom w programie.

Dotacje trafią do firm różnych branż, np. na zakup sprzętu do produkcji urządzeń grzewczych, do obróbki metali, zakup specjalistycznego oprogramowania, wdrożenie nowych usług, np: mobilnej rehabilitacji czy chirurgii endoskopowej zatok. Wartość dotacji jest zróżnicowana i wynosi od 32,2 tys. do 1,2 mln zł. Wartość wszystkich inwestycji, które chcą zrealizować firmy to 14,6 mln zł.

Dotychczas ze środków UE z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 dotacje dostało 557 projektów zgłoszonych przez firmy z regionu. Łącznie wsparcie wyniosło 364,1 mln zł. Powstało ponad 4,5 tys. miejsc pracy. Nowe konkursy z kończącej się perspektywie finansowej nie będą już ogłaszane, firmy mogą jedynie liczyć na wsparcie w miarę uwalniania środków w programie i powstających oszczędności, gdy np. firma rezygnuje z dotacji - poinformował urząd marszałkowski.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.