UE wyda 6 mld euro na walkę z bezrobociem wśród młodych

0 0
UE wyda 6 mld euro na walkę z bezrobociem wśród młodych

Kryzys szalejący w EU pozbawił pracy wielu młodych ludzi. Bruksela chce przeznaczyć 6 mld euro na walkę z bezrobociem wśród młodych. Ale nie wszyscy młodzi bezrobotni skorzystają z przewidzianych środków.

Jak podaje Onet.pl fundusze przewidziane w zaplanowanym pakiecie pomocowym mają pomóc młodym w szybszym znalezieniu pracy albo możliwości nauki zawodu tam, gdzie pracownicy są potrzebni. Już latem tego roku niemiecka minister pracy i spraw socjalnych Ursula von der Leyen oznajmiła w Brukseli, że Unia będzie zwalczać rosnące bezrobocie wśród młodych. Według niej, w UE występuje absurdalna sytuacja, ponieważ na północy bloku nie ma komu obsadzić miejsc pracy czy miejsc nauki zawodu, a na południu młodzi desperacko poszukują zatrudnienia lub nauki zawodu.

Czytaj też: Jak wykorzystać kasę na bezrobocie wśród młodych?

Planowane 6 mld euro można przeznaczyć na wiele sposobów walki z bezrobociem: na przykład jako dofinansowanie pensji albo dopłatę do kosztów socjalnych ponoszonych przez pracodawcę. Tak można wspierać miejsca pracy dla osób wchodzących na rynek - informuje Onet.pl.

W grę mogłoby wchodzić również dofinansowanie nowych projektów biznesowych planowanych przez młodych ludzi albo ich dokształcanie zawodowe, zwłaszcza, że w Europie istnieje wiele różnych systemów nauki zawodu. I w wielu krajach nie funkcjonują one dobrze.

KE zaproponowała, by, w miarę możliwości, wydać owe 6 mld w ciągu dwóch lat. Finansowy zastrzyk, dzięki któremu UE chce uśmierzyć rosnące bezrobocie młodych, miałby być dostępny już od stycznia 2014 - czytamy na stronie Onet.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.