Uber chce stworzyć 50 tys. miejsc pracy w Europie

Uber planuje szybką ekspansję w Europie, która wiąże się z utworzeniem miejsc pracy dla 50 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uber chce stworzyć 50 tys. miejsc pracy w Europie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 sty 2015 14:03


Travis Kalanick, prezes firmy Uber powiedział podczas konferencji w Monachium, że chce, aby 2015 rok był rokiem szybkiej ekspansji w Europie. W związku z tym spółka chce utworzyć 50 tys. miejsc pracy w ramach "nowego partnerstwa" z europejskimi miastami - podaje BCC.

Przeciwnicy Uber oskarżyli firmę o łamanie zasad konkurencji i brak wystarczających kontroli bezpieczeństwa kierowców i ich pojazdów. Kalanick potwierdził, że widzi konieczność regulacji i kontroli bezpieczeństwa szoferów.

Zapewnił także, że Uber rozmawia z rządami w sprawie stworzenia nowych przepisów, które sprawią, że bezpieczeństwo publiczne będzie chronione. Chce też współpracować z organami podatkowymi.

Przypomnijmy, że wiele europejskich miast toczyło walkę z Uber, m.in. Paryż i Berlin. Również warszawscy taksówkarze obawiali się o swoją pracę. Dużo niższe stawki konkurencji obniżały atrakcyjność taksówek. Sytuację pogarszał fakt, że nie pracownicy Uber nie posiadali licencji i nie musieli zakładać działalności gospodarczej i tym samym unikali płacenia podatków.

Nie wszyscy jednak obawiali się konkurenta. iTaxi przekonywało, że nie ma czego się obawiać. Dlaczego? O argumentach iTaxi przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.