Tysiące specjalistów poszukuje lepszej pracy

Z najnowszych danych MPiPS wynika, że w styczniu 2015 r. stopa bezrobocia była o 1,8 pkt. proc. niższa niż przed rokiem. A pracodawcy zgłosili o 29 proc. więcej wolnych miejsc pracy niż miesiąc wcześniej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tysiące specjalistów poszukuje lepszej pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

12 lut 2015 13:17


Tendencje odnotowane przez resort pracy potwierdzają również dane portalu Pracuj.pl, gdzie opublikowano w styczniu niemal 35 tys. ofert, co oznacza 36 proc. wzrost w stosunku do grudnia ubiegłego roku.

Tradycyjnie początek roku jest momentem, w którym również wielu pracowników rozgląda się za nowymi wyzwaniami, dokonuje weryfikacji osiągnięć i poszukuje nowych możliwości zawodowych. W samym styczniu br. w portalu Pracuj.pl zarejestrowało się 48 228 specjalistów, co oznacza dynamiczny wzrost rok do roku o 21 proc.

Obecnie w Pracuj.pl zarejestrowane jest ponad 3,5 mln osób, a liczba ta co miesiąc rośnie o około 50-60 tys. nowych rejestracji użytkowników.

Specjaliści poszukują lepszej pracy

Rok 2014 na rynku pracy można uznać za udany. Rosła nie tylko liczba ofert pracy, lecz także liczba wysyłanych aplikacji, co pokazuje, że pracownicy uwierzyli, że mogą próbować zmienić pracę na lepszą. Porównanie drugiego półrocza 2014 roku do tego samego okresu w 2013 r. pokazuje 16 proc. wzrost liczby składanych aplikacji poprzez serwis Pracuj.pl.

Także pierwszy miesiąc 2015 r. zaowocował 3 proc. wzrostem w tym obszarze. Zwiększone zapotrzebowanie pracodawców na pracowników przekłada się również na bardziej atrakcyjne wynagrodzenie dla specjalistów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.