TVP: Tadla zwolniona. Do "Wiadomości" wraca Holecka. Kto za kogo na Woronicza?

0 0
TVP: Tadla zwolniona. Do "Wiadomości" wraca Holecka. Kto za kogo na Woronicza?
Tak Beata Tadla i Piotr Kraśko witali widzów z plenerowego studia zbudowanego specjalnie na okazję wyborów prezydenckich, które wygrał Andrzej Duda.

- Piotr Kraśko, Tomasz Lis, Karolina Lewicka, a teraz Beata Tadla - lista dziennikarzy, którzy po przejęciu przez Jacka Kurskiego telewizji publicznej żegnają się z pracą w TVP robi się coraz dłuższa. Na ich miejsce pojawiają się nowi.

W czwartek (14 stycznia) wypowiedzenie z pracy w TVP otrzymała Beata Tadla, dziennikarka "Wiadomości". Jak przekonuje jednak w poście opublikowanym na Facebooku, to nie jest zły dzień, lecz jeden z najwspanialszych, jakie przeżywa. "Kłaniam się nisko wszystkim, którym przygotowywane przez nas Wiadomości sprawiały przyjemność. Robiliśmy ten program dla widzów, nie dla polityków".

Z zespołem "Wiadomości" TVP rozstali się już: Piotr Kraśko (który stał na jego czele) i dziennikarze - Justyna Dobrosz-Oracz, Milena Kruszniewska, Jacek Tacik i Elżbieta Byszewska. Pracę stracił również Piotr Jaźwiński, wydawca "Wiadomości" oraz Maciej Czajkowski - sekretarz redakcji.

Tomasz Lis i Piotr Kraśko wśród laureatów Wiktorów i Super Wiktorów.
Tomasz Lis i Piotr Kraśko wśród laureatów Wiktorów i Super Wiktorów.

W tym gronie jedynie Karolina Lewicka, dziennikarka "Wiadomości" i TVP Info złożyła wypowiedzenie. Tuż po objęciu rządów przez PiS doszło między nią, a ministrem Glińskim do spięcia podczas programu "Minęła dwudziesta", o czym pisaliśmy tutaj.

Na antenie TVP Info nie pojawi się już również Adam Feder i Piotr Maślak. Wygasającej z końcem stycznia umowy nie przedłużono również z Tomaszem Lisem, autorem programu "Tomasz Lis na żywo", który można było śledzić na TVP2. "Panoramy" nie poprowadzi już natomiast Hanna Lis.

Nowe twarze w TVP

Kogo zatem będziemy teraz widzieć na antenie? Do "Wiadomości" TVP wraca Danuta Holecka, która była już prezenterką w stacji w latach 2003-2004 oraz w 2010 r. Natomiast nową szefową serwisu została Marzena Paczuska. Szefem "Panoramy" został Piotr Lichota.

Na ekranie zobaczymy również: Jarosława Olechowskiego, Małgorzatę Wiśniewską, Marcina Tulickiego. Z Telewizji Trwam do ekipy TVP dołączy Klaudiusz Pobudzin. Program "Minęła dwudziesta", który do tej pory prowadziła m.in. Karolina Lewicka, będzie prowadził Adrian Klarenbach.

Przypomnijmy, szefem TVP1 został Jan Pawlicki, TVP 2 - Maciej Chmiel, TVP Info - Grzegorz Adamczyk, a TVP Kultura - Mateusz Matyszkowicz.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • W końcu przyszła kryska na Matyska, nie szło już oglądać TVP1 i TVP INFO. Nareszcie można zobaczyć co się dzieje w Niemczech z imigrantami, a nie tylko ujadanie na PIS.
 • Teraz to będzie pełny obiektywizm. Wczoraj już widziałem Kaczaffiego dwa razy w Wiadomościach. Dobry powód żeby nie oglądać TVP!
 • Pani Beato proszę nie udawać,że nie robiła Pani programów dla polityków tylko dla widzów, proszę nie wciskać ludziom głupoty, Polacy mają pamięć i dobrze pamiętają jak Pani zachowywała się w stosunku do polityków - dla byłej partii rządzącej wiemy jak była Pani a dla posłów Prawa i Sprawiedliwości zachowywała się Pani jak osa jak by pani mogła to by pani gryzła, kopała - bardzo dobrze,że już pani nie zobaczymy w mediach publicznych.Zero obiektywizmu z pani strony a te słowa, ze to nie jest dla pani zły dzień to po prostu kpina baj baj ........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.