TVP: Kandydaci do rady nadzorczej przesłuchani. Co powiedzieli?

Rada Nadzorcza TVP przesłuchała czterech kandydatów na dwa stanowiska w zarządzie Telewizji: Wojciecha Kaczorowskiego, Marcina Wolskiego, Stanisława Wójcika i Mariusza Wyżyckiego. Rozstrzygnięcie konkursu ma być znane późnym wieczorem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TVP: Kandydaci do rady nadzorczej przesłuchani. Co powiedzieli?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 gru 2015 18:59


To już trzeci etap konkursu, który ma uzupełnić zarząd spółki o dwóch brakujących członków. Kaczorowskiego, Wójcika, Wolskiego i Wyżyckiego RN TVP dopuściła do tego etapu 14 grudnia. Konkurs rozpoczął się 3 listopada. Konieczność uzupełnienia składu zarządu to efekt odrzucenia przez KRRiT kandydatur Wiesława Roli i Mariana Zalewskiego w poprzednim konkursie. Finalną decyzję o powołaniu lub odrzuceniu dwójki zarekomendowanych przez RN kandydatów, podejmie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Od lipca funkcję jednoosobowego zarządu Telewizji Polskiej pełni prezes Janusz Daszczyński.

Trzeci etap konkursu polegał na przeprowadzeniu indywidualnej rozmowy z każdym z kandydatów. Kandydaci byli wywoływani do przesłuchań w kolejności alfabetycznej. Przesłuchanie składało się z dwóch części - najpierw kandydat przedstawiał własną koncepcję dot. TVP, a następnie Rada Nadzorcza zadawała kandydatowi pytania.

Pierwszy kandydat, Wojciech Sławomir Kaczorowski mówił, że jest zwolennikiem finansowania telewizji publicznej ze środków publicznych. Chciałby stopniowego wprowadzania opłaty audiowizualnej. Zaproponował "system dwuistny", gdzie początkowo finansowanie byłoby zarówno ze środków publicznych jak i wypracowanych środków komercyjnych. Następnie - coraz większe finansowanie publiczne, a coraz mniejsze - komercyjne.

Zdaniem Kaczorowskiego telewizja "powinna być centrum kompetencyjnym, które jest w stanie przeanalizować rynek i zaproponować najlepsze rozwiązania po stronie programowej, biorąc pod uwagę specyfikę widzów, którzy siedzą po drugiej stronie". "Nie da się robić telewizji publicznej samej dla siebie - trzeba ją robić dla widza" - uważa. Dlatego - przekonywał - trzeba przygotować odpowiednie programy skierowane dla tradycyjnych odbiorców telewizyjnych, jak i dla tych, który korzystają z oferty TVP mobilnie.

Kolejny kandydat, Marcin Wolski opowiedział się za misyjną rolą TVP. Postulował też wzmocnienie roli kultury w Telewizji Polskiej, szczególnie poprzez wspieranie ośrodków regionalnych.

Zdaniem Wolskiego brakuje też audycji, gdzie "mądrzy i spokojni ludzie wyjaśnialiby to, co dzieje się na świecie". "Świat powinien być pokazywany od strony lepszej. Powinien +ciągnąć ludzi w górę+" - przekonywał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.