TVP: Decyzje personalne dotyczące zarządu najszybciej 10 czerwca

0 0
TVP: Decyzje personalne dotyczące zarządu najszybciej 10 czerwca
Siedziba TVP, fot.wikipedia.org/VanNouten

Wtorkowe (2 czerwca) posiedzenie Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej, na którym miała ona wybrać prezesa i członków zarządu TVP, zostało przerwane do 10 czerwca do godz. 14 - poinformowała Joanna Stempień-Rogalińska z Centrum Informacji TVP.

Zgodnie z pierwotnymi planami na wtorkowym posiedzeniu Rada Nadzorcza TVP miała wybrać rekomendowany przez siebie skład władz Telewizji Polskiej, który później przedstawi Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji. Jednak nie nastąpi to przed 10 czerwca. KRRiT może w całości lub częściowo zaakceptować lub odrzucić zarekomendowany przez RN skład zarządu TVP.

Czytaj też: Tadeusz Kowalski: Konkurs na zarząd TVP został zorganizowany na niskim poziomie

"Dziś nie zapadną żadne decyzje personalne" - powiedziała Stempień-Rogalińska. Dodała, że posiedzenie Rady Nadzorczej TVP odbyło się zgodnie z planem, a członkowie Rady zdecydowali się je przerwać do przyszłej środy do godz. 14. Rada nie podała powodów swojej decyzji.

Wydała natomiast oświadczenie w związku z ukazującymi się w ostatnim czasie publikacjami prasowymi oraz apelami, krytykującymi jej pracę nad wyborem nowych władz TVP.

"Rada Nadzorcza pragnie przypomnieć, że jest wyłącznym organem powołanym do przeprowadzenia takiego konkursu, której niezależność jest gwarantowana ustawą. Dotyczy to także niezależności od instytucji państwa czy jakichkolwiek środowisk społecznych i politycznych" - czytamy w oświadczeniu RN. Rada odniosła się w ten sposób do opublikowanego we wtorek w "Gazecie Wyborczej" ogłoszenia, w którym Obywatele Kultury i Obywatele Nauki po raz kolejny zaapelowali - w kontekście konkursu na zarząd TVP - do premier Ewy Kopacz o odpolitycznienie mediów publicznych.

Czytaj też: TVP zwalnia w białych rękawiczkach? Ewa Ger: Pracownicy zyskali rok pracy

Konkurs, który ma wyłonić zarząd, w tym prezesa Telewizji Polskiej, na kolejną kadencję, rozpoczął się 30 marca. 18 maja Rada Nadzorcza TVP zakwalifikowała dwunastu kandydatów do ostatniego etapu konkursu, czyli przesłuchań. Są to: obecni członkowie zarządu - prezes TVP Juliusz Braun, Bogusław Piwowar i Marian Zalewski; Janusz Daszczyński, Iwona Schymalla, Piotr Gaweł, Jarosław Pachowski, Urszula Rzepczak, Zbigniew Jasiewicz, Wiesław Rola, Stanisław Wójcik i Sławomir Zieliński. Przesłuchania wymienionych kandydatów zakończyły się 27 maja.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.