Trwają zwolnienia w Mennicy Polskiej

0 0
Trwają zwolnienia w Mennicy Polskiej

Spółka znajduje się w zaawansowanym procesie restrukturyzacji strukturalno-kosztowej. Pracę straciło w niej już 60 osób.

Jak podaje "Parkiet", nie bez znaczenia dla zasięgu działań restrukturyzacyjnych była decyzja NBP o zleceniu produkcji części monet obiegowych mennicy brytyjskiej. Kontrakt na bicie nowych monet przez The Royal Mint będzie obowiązywał od kwietnia 2014 r. do października 2016 r.

Poza tym spółka decyzję o swoich działaniach uzasadnia rekordowo niskimi notowaniami cen kruszców czy dynamiczne wypieranie pieniądza tradycyjnyge przez płatności elektroniczne - czytamy w "Parkiecie".

„Zarząd zmuszony był podjąć decyzję o wdrożeniu działań mających na celu dostosowanie skali i struktur operacji do wielkości aktualnie obsługiwanego rynku. Zwolnienia pracownicze, których doświadczamy, mają na celu optymalizację kosztową, ale również procesów produkcyjnych. Drastycznemu ograniczeniu podlegają wszelkie koszty wokółprodukcyjne, czyli administracyjne" - napisał w liście do pracowników Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy Polskiej.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.