wnp.pl

Trwa przenoszenie pracowników Polimeksu. Załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób

0 0
Trwa przenoszenie pracowników Polimeksu. Załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób

- Do połowy listopada będzie trwało przenoszenie kontraktów i pracowników do spółek segmentowych - mówi Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu. Po restrukturyzacji i planowanej sprzedaży Mostostalu Siedlce w załodze zostanie 2,5 tys. osób.

Powstanie spółek segmentowych to jeden z elementów zakończonego pod koniec września trzeciego etapu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu.

Ważnym elementem jest kwestia podzlecenia spółkom segmentowym bieżących, rentownych zleceń Polimeksu z zakresu energetyki i petrochemii.

- Nie dotyczy to bloków w Elektrowni Opole, które są realizowane poprzez spółkę celową. Jako odrębny, choć nie jest on prowadzony przez spółkę celową, uwzględniamy też kontrakt w Kozienicach - ze względu na uzgodniony z inwestorem model finansowania i rozliczania tego zlecenia - wyjaśnia Maciej Stańczuk, p.o. prezesa Polimeksu-Mostostalu.

Stańczul poinformował, że spółka podpisała nowy układ zbiorowy ze związkami zawodowymi. Zapewnił, że ci pracownicy, którzy zostaną przeniesieni do spółek segmentowych, nie będą z tego powodu ponosić żadnych negatywnych konsekwencji.

Czytaj też: Branża budowlana czeka na boom

- Zarobki nie zostaną im obniżone, będą mieli te same stanowiska, rodzaj podpisywanej umowy ze spółką pozostanie bez zmian. Musimy się zachowywać w sposób rynkowy, bo fachowcy są dobrze wyceniani na rynku, zwłaszcza w zakresie budownictwa energetycznego - zaznaczył.

- Mimo problemów Polimex zachował zdolności wykonawcze. Niedawno zakończyliśmy budowę Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To był potężny kontrakt i mimo kłopotów w spółce zrealizowaliśmy go w terminie. Mamy też nadzieję, że część dawnych pracowników do nas wróci widząc stabilizację, do której udało się doprowadzić spółkę - dodał.

Polimex Energetyka ma pozyskiwać m.in. nowe projekty energetyczne, zamówienia na instalacje z zakresu ochrony środowiska oraz usług montażowych. Spółka będzie też uczestniczyła w realizacji dwóch strategicznych kontraktów - budowie bloków w elektrowniach Kozienice i Opole.

Druga ze spółek segmentowych, czyli Naftoremont-Naftobudowa, ma natomiast zajmować się instalacjami rafineryjnymi i petrochemicznymi, budową pieców przemysłowych, instalacjami biodiesel ze szczególnym uwzględnieniem typu NExBTL, prefabrykacją konstrukcji stalowych płaszcza pieców.

Czytaj też: Deregulacja zawodów budowlanych utrudni młodym rozpoczęcie kariery?

Obecnie grupa Polimeksu zatrudnia ok. 4,2 tys. pracowników. Po planowanej sprzedaży Mostostalu Siedlce załoga zmniejszy się o ok. 1,7 tys. osób.

Więcej czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.