Trudno dziś o pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami

Firmy chcą zatrudniać coraz częściej, ale mają kłopot, ponieważ brakuje specjalistów z odpowiednimi kompetencjami. Obawy takie zgłasza dwie trzecie szefów firm - wynika z najnowszego raportu PwC na temat luki kompetencyjnej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trudno dziś o pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami

PODZIEL SIĘ


Autor: bd

20 maj 2014 10:44


Jak podaje "Rzeczpospolita" problemy ze zdobyciem pracowników  z odpowiednimi kwalifikacjami to w części efekt kryzysu. W trudnych czasach wymagania pracodawców poszybowały w górę. Zdaniem ekspertów PwC pracodawcy szukają dziś kandydatów z większymi kompetencjami niż kiedykolwiek wcześniej.

Michael Rendell, szef doradztwa HR w PwC wyjaśnia, że zwiększa się luka pomiędzy obecnymi kompetencjami pracowników a tymi, których firmy będą potrzebowały dla realizacji swych planów biznesowych.

- W rezultacie choć poprawa nastrojów skłania przedsiębiorstwa do tworzenia nowych miejsc pracy, to mają one problemy ze znalezieniem odpowiednich ludzi na te stanowiska - twierdzi Michael Rendell.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Marek 2014-05-20 16:13:10

Im wyższe bezrobocie w Polsce tym mniej przygotowani do pracy potencjalni pracownicy. O dziwo ci sami niedoszkoleni pracownicy szybko znajdują pracę za granicą

And 2014-05-20 13:52:49

A w zamian za wysokie kompetencje miesięczna pensja za którą nie da się przeżyć miesiąca. Ogarnijcie się pracodawcy.