TNS Polska: Według ponad połowy Polaków znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne

0 0
TNS Polska: Według ponad połowy Polaków znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne
(Fot. PTWP/Andrzej Wawok)

• 38 proc. Polaków uważa, że pracę znaleźć można - choć niekoniecznie taką, jaką by się chciało - wynika z sondażu TNS Polska.
• 7 proc. rodaków twierdzi, że w ogóle nie można znaleźć pracy.
• Z kolei 47 proc. badanych jest przekonanych, że trudno jest obecnie o znalezienie jakiejkolwiek pracy.

TNS Polska podał w sondażu, że ocena sytuacji w kraju pogorszyła się o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem z kwietnia. Wzrósł zaś odsetek osób deklarujących, że sprawy kraju idą w złym kierunku. W lipcowym badaniu przekonanych o tym jest 53 proc. mężczyzn i 51 proc. kobiet. O pozytywnym kierunku przekonany jest taki sam - 33 proc. - odsetek kobiet i mężczyzn.

Z sondażu wynika, że według 45 proc. Polaków w ciągu najbliższych trzech lat nic się nie zmieni w kraju pod względem materialnych warunków życia. O tym, że warunki się poprawią przekonana jest ponad jedna czwarta respondentów (27 proc.), a 22 proc. jest zdania, że warunki pogorszą się.

Największy odsetek zaniepokojonych sytuacją w kraju jest w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców - 64 proc. uważa, że sprawy kraju idą w złym kierunku. O pozytywnym kierunku zmian mówi 27 proc. badanych.

W ocenie ponad połowy Polaków (54 proc.) znalezienie pracy w naszym kraju jest bardzo trudne lub niemożliwe. 42 proc. badanych uważa, że można znaleźć zatrudnienie.

Przy pytaniu o możliwość znalezienia pracy w Polsce 4 proc. respondentów TNS Polska oceniło, że można ją znaleźć bez większych kłopotów, 38 proc. uważa, że pracę znaleźć można - choć niekoniecznie taką, jaką by się chciało. 7 proc. uważa, że w ogóle nie można znaleźć pracy, a 47 proc. jest przekonanych, że trudno jest obecnie o znalezienie jakiejkolwiek pracy.

*TNS przeprowadził badanie nastrojów społecznych między 1 a 6 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.