TNS Polska: Według ponad połowy Polaków znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne

• 38 proc. Polaków uważa, że pracę znaleźć można - choć niekoniecznie taką, jaką by się chciało - wynika z sondażu TNS Polska.
• 7 proc. rodaków twierdzi, że w ogóle nie można znaleźć pracy.
• Z kolei 47 proc. badanych jest przekonanych, że trudno jest obecnie o znalezienie jakiejkolwiek pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

TNS Polska: Według ponad połowy Polaków znalezienie pracy w Polsce jest bardzo trudne

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

20 lip 2016 19:57


TNS Polska podał w sondażu, że ocena sytuacji w kraju pogorszyła się o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem z kwietnia. Wzrósł zaś odsetek osób deklarujących, że sprawy kraju idą w złym kierunku. W lipcowym badaniu przekonanych o tym jest 53 proc. mężczyzn i 51 proc. kobiet. O pozytywnym kierunku przekonany jest taki sam - 33 proc. - odsetek kobiet i mężczyzn.

Z sondażu wynika, że według 45 proc. Polaków w ciągu najbliższych trzech lat nic się nie zmieni w kraju pod względem materialnych warunków życia. O tym, że warunki się poprawią przekonana jest ponad jedna czwarta respondentów (27 proc.), a 22 proc. jest zdania, że warunki pogorszą się.

Największy odsetek zaniepokojonych sytuacją w kraju jest w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców - 64 proc. uważa, że sprawy kraju idą w złym kierunku. O pozytywnym kierunku zmian mówi 27 proc. badanych.

W ocenie ponad połowy Polaków (54 proc.) znalezienie pracy w naszym kraju jest bardzo trudne lub niemożliwe. 42 proc. badanych uważa, że można znaleźć zatrudnienie.

Przy pytaniu o możliwość znalezienia pracy w Polsce 4 proc. respondentów TNS Polska oceniło, że można ją znaleźć bez większych kłopotów, 38 proc. uważa, że pracę znaleźć można - choć niekoniecznie taką, jaką by się chciało. 7 proc. uważa, że w ogóle nie można znaleźć pracy, a 47 proc. jest przekonanych, że trudno jest obecnie o znalezienie jakiejkolwiek pracy.

*TNS przeprowadził badanie nastrojów społecznych między 1 a 6 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1022 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.