Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

Rozpoczęła się rekrutacja firm do powstających budynków Technoparku Pomerania. 65% nowych powierzchni, które udostępniane będą na początku 2015 roku, zajmą start-upy i młode rozwijające się firmy, a 35% lokator strategiczny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

PODZIEL SIĘ


Autor: em

14 mar 2014 19:00


W Technoparku znajdą się również otwarte strefy dla freelancerów i zespołów projektowych, z których bezpłatnie korzystać będzie mógł każdy, a także sale do spotkań biznesowych i projektowania usług, największa w regionie serwerownia, inkubator przedsiębiorczości, przedszkole i lunch bar. Obecnie dzięki wsparciu Technoparku na rynku działa 75 firm IT – są to byli i obecni lokatorzy inkubatora przedsiębiorczości oraz firmy wirtualne i stowarzyszenia IT.

Od stycznia br. na placu budowy Technoparku Pomerania prowadzone są zarówno prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz nowych budynków, jak i przygotowania do montażu elewacji. Udostępnianie nowych powierzchni kolejnym firmom zaplanowano na początek 2015 roku, ale Technopark już rozpoczął rekrutację przyszłych najemców.

W nowych budynkach Technoparku swoje siedziby będą miały zarówno start-upy technologiczne, którym oferowane będą preferencyjne ceny najmu, jak i firmy już działające na rynku, które powierzchnię biurową wynajmować będą na warunkach komercyjnych. „Prowadzimy już rozmowy z firmami, które chciałyby pełnić rolę lokatora strategicznego” - mówi Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania – „Wspólnie będziemy organizować barcampy, warsztaty i duże konferencje dla firm IT. Będzie to miejsce pełne pozytywnej energii, która sprzyja rozwojowi biznesu”. Dynamiczny rozwój szczecińskiej branży IT zapewni również doradztwo biznesowe – „Wszystkie firmy będą mogły korzystać ze wsparcia w postaci porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania czy ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem” – dodaje Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

W rozbudowanym Technoparku znajdą się także sale konferencyjne i otwarte przestrzenie z bezpłatnym Wi-Fi, z których korzystać będą nie tylko najemcy, ale wszyscy zainteresowani realizowaniem projektów IT. „Co-working to przestrzeń około 150 m2, która oferować będzie usługę tzw. „bezpiecznego startu” – bez konieczności wynajmowania biura będzie tam można pracować i korzystać z doradztwa biznesowego. Ofertę przygotowujemy z Fundacją Netcamp, wspierającą rozwój branży IT w regionie oraz Fundacją Aegis, która organizuje m.in. Hackerspace – cykliczne spotkania pasjonatów nowoczesnych technologii” – wyjaśnia Katarzyna Witkowska.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.