Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

0 0
Technopark rekrutuje firmy do nowych budynków

Rozpoczęła się rekrutacja firm do powstających budynków Technoparku Pomerania. 65% nowych powierzchni, które udostępniane będą na początku 2015 roku, zajmą start-upy i młode rozwijające się firmy, a 35% lokator strategiczny.

W Technoparku znajdą się również otwarte strefy dla freelancerów i zespołów projektowych, z których bezpłatnie korzystać będzie mógł każdy, a także sale do spotkań biznesowych i projektowania usług, największa w regionie serwerownia, inkubator przedsiębiorczości, przedszkole i lunch bar. Obecnie dzięki wsparciu Technoparku na rynku działa 75 firm IT – są to byli i obecni lokatorzy inkubatora przedsiębiorczości oraz firmy wirtualne i stowarzyszenia IT.

Od stycznia br. na placu budowy Technoparku Pomerania prowadzone są zarówno prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz nowych budynków, jak i przygotowania do montażu elewacji. Udostępnianie nowych powierzchni kolejnym firmom zaplanowano na początek 2015 roku, ale Technopark już rozpoczął rekrutację przyszłych najemców.

W nowych budynkach Technoparku swoje siedziby będą miały zarówno start-upy technologiczne, którym oferowane będą preferencyjne ceny najmu, jak i firmy już działające na rynku, które powierzchnię biurową wynajmować będą na warunkach komercyjnych. „Prowadzimy już rozmowy z firmami, które chciałyby pełnić rolę lokatora strategicznego” - mówi Katarzyna Witkowska z Technoparku Pomerania – „Wspólnie będziemy organizować barcampy, warsztaty i duże konferencje dla firm IT. Będzie to miejsce pełne pozytywnej energii, która sprzyja rozwojowi biznesu”. Dynamiczny rozwój szczecińskiej branży IT zapewni również doradztwo biznesowe – „Wszystkie firmy będą mogły korzystać ze wsparcia w postaci porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania czy ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem” – dodaje Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

W rozbudowanym Technoparku znajdą się także sale konferencyjne i otwarte przestrzenie z bezpłatnym Wi-Fi, z których korzystać będą nie tylko najemcy, ale wszyscy zainteresowani realizowaniem projektów IT. „Co-working to przestrzeń około 150 m2, która oferować będzie usługę tzw. „bezpiecznego startu” – bez konieczności wynajmowania biura będzie tam można pracować i korzystać z doradztwa biznesowego. Ofertę przygotowujemy z Fundacją Netcamp, wspierającą rozwój branży IT w regionie oraz Fundacją Aegis, która organizuje m.in. Hackerspace – cykliczne spotkania pasjonatów nowoczesnych technologii” – wyjaśnia Katarzyna Witkowska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.