Te pytania warto zadać zlecając rekrutacje IT zewnętrznej firmie

0 0
Te pytania warto zadać zlecając rekrutacje IT zewnętrznej firmie
Najważniejszym kryterium wyboru dostawcy jest jego specjalizacja. (Fot. Fotolia)

• Rekrutacje w IT są aktualnie jednymi z najbardziej wymagających na rynku.
• Dużym wyzwaniem dla firm poszukujących pracowników z tego obszaru jest wybór dostawcy, który efektywnie wesprze dział HR w realizacji rekrutacji.
• Oto cztery pytania, które warto zadać zlecając rekrutacje zewnętrznym ekspertom.

W związku z dużym zapotrzebowaniem na pracowników IT, na rynku powstaje obecnie coraz więcej firm specjalizujących się w rekrutacjach w tym obszarze. Wybór odpowiedniego partnera, który pomoże w pozyskaniu najlepszych specjalistów na rynku, nie jest zadaniem łatwym.

Czytaj też: Firmy IT ograniczają rekrutacje. "Nie liczba, a jakość się liczy"

Dyrektorzy i menedżerowie ds. HR, odpowiedzialni za wybór dostawcy, mają wiele wątpliwości i przed podjęciem ostatecznej decyzji często zastanawiają się, którego dostawcę spośród setek dostępnych na rynku wybrać. Zadają sobie pytania czy dostawca spełni stawiane mu wymagania, czy będzie w stanie zrekrutować kandydatów w wyznaczonym terminie i czy współpraca z nim będzie układała się pomyślnie. Niestety, odpowiedzi na większość z powyższych pytań firma prawdopodobnie pozna dopiero w pierwszych miesiącach współpracy. Żeby podjąć świadomą decyzję o wyborze dostawcy warto zadać mu cztery pytania.

1. Jakich obszarów dotyczy specjalizacja firmy?

Najważniejszym kryterium wyboru dostawcy jest jego specjalizacja. Obecnie na rynku jest wiele firm, które specjalizują się w rekrutacji IT. Warto jednak sprawdzić, w jakich dokładnie obszarach i czy pokrywają się one z działalnością i aktualnymi potrzebami firmy, która poszukuje wsparcia w obszarze rekrutacji IT. W tej chwili nie wystarczy specjalizować się tylko w rekrutacjach IT. W firmie powinni pracować konsultanci doskonale znający najbardziej pożądane przez pracodawców technologie takie jak Java, PHP, iOS, Android.

Dzięki wiedzy na temat danej technologii i doświadczeniu w prowadzeniu podobnych projektów, wyspecjalizowani rekruterzy IT są w stanie szybciej dotrzeć do ciekawych kandydatów, przedstawić im ofertę klienta i w przypadku zainteresowania propozycją, zaangażować ich do procesu rekrutacji. W ten sposób realizacja projektu ulega znacznemu skróceniu na czym zależy zarówno klientowi, jak i dostawcy.

Warto również dokładnie sprecyzować swoje oczekiwania odnośnie terminów, żeby dowiedzieć się czy konsultanci pracujący w wybranej firmie rekrutacyjnej będą w stanie zrekrutować odpowiednie osoby w wyznaczonym czasie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.