Te firmy o komunikacji z kandydatem wiedzą najwięcej

- KPMG, Deloitte oraz EY to firmy, które o komunikacji z kandydatem wiedzą najwięcej - wynika z badania Online Talent Communication, które przeprowadził Potentialpark.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Te firmy o komunikacji z kandydatem wiedzą najwięcej

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

8 kwi 2014 13:33


Firma badawcza Potentialpark przeprowadziła w Polsce badanie Online Talent Communication (OTaC), w którym sprawdza jakość kanałów komunikacji firmy z potencjalnymi pracownikami.

Badacze ocenili 81 firm w 3 kategoriach: strona www/zakładka kariera; aplikacje i strony mobilne; aktywna działalność w social media.

Suma punktów w poszczególnych kategoriach składała się na ostateczną pozycję firmy w rankingu. W Polsce Instytut sprawdził jakość kanałów komunikacji z kandydatami po raz drugi. W badaniu pytano polskich studentów i absolwentów największyc uczelni o ich podejście do rekrutacji online oraz ocenę stron kariery największych pracodawców. W wyniku tego badania powstał ranking.

Pierwsze miejsce w badaniu zajęła firma KPMG. Zdobyła ona najwyższe noty w dwóch kategoriach - najlepszy serwis poświęcony karierze oraz najlepszy system umożliwiający aplikowanie on-line.

Na drugim miejscu znalazła się firma Deloitte. Według badaczy jest ona najbardziej aktywa w social media. Na trzecim miejscu uplasowała się firma EY, natomiast na czwartym i piątym kolejno Microsoft i GE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.