Te branże najbardziej potrzebują HR-owców

0 0

W pierwszym kwartale 2015 roku opublikowano 4 058 ofert pracy dla osób odpowiedzialnych za obszar HR. W których branżach jest największe zapotrzebowanie na HR-owców?

W pierwszym kwartale 2015 roku na Pracuj.pl opublikowano 4 058 ofert pracy dla osób odpowiedzialnych za obszar HR. To wzrost o 14,2%, porównując do analogicznego okresu w 2014 roku. Największe zapotrzebowanie na ekspertów HR zgłosiły branże bankowość, finanse, ubezpieczenia, handel i sprzedaż, przemysł oraz telekomunikacja i zaawansowane technologie. Tymczasem sami specjaliści zajmujący się zasobami ludzkimi niechętnie zmieniają pracę.

Analiza ofert pracy na Pracuj.pl w pierwszym kwartale 2015 roku potwierdza wyraźny już od 2013 r. wzrost zapotrzebowania na osoby odpowiedzialne za HR. Zmieniający się rynek pracy, wyraźne ożywienie i optymizm wśród pracodawców przekładają się na zdecydowane wzrosty w publikowanej liczbie ofert pracy dla specjalistów ds. rekrutacji i specjalistów od zarządzania zasobami ludzkimi. Rok 2014 zamknął się wzrostem zapotrzebowania na osoby odpowiedzialne za HR na poziomie 23,9% rok do roku. Pierwszy kwartał 2015 r. pokazuje, że tendencja ta się utrzymuje i zapotrzebowanie na ekspertów z tej specjalizacji nadal rośnie – o 13,2% w stosunku do IV kwartału 2014 r. i o 14,2% rok do roku.

Czytaj też: Oto wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć HR-owcy w 2015 r.

W pierwszym kwartale tego roku najbardziej poszukiwani byli specjaliści zajmujący się rekrutacją i employer brandingiem, dla tych ekspertów opublikowano 2 279 ofert pracy, co przekłada się na wzrost rok do roku o 10%. Osobom odpowiedzialnym za kadry/wynagrodzenia dedykowano 1 625 ogłoszeń, co oznacza 14,8% wzrostu w porównaniu z piwerwszym kwartałem ubiegłego roku. Widać też, w ogłoszeniach publikowanych przez pracodawców, zapotrzebowanie na specjalistów ds. zarządzania HR – liczba ogłoszeń dedykowanych tym ekspertom wzrosła o 8,3% rok do roku.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.