Takie cechy ma idealny kandydat do branży finansowej

Kandydat do pracy w banku lub firmie doradztwa finansowego powinien stawiać sobie wysoko poprzeczkę i jasno określić cele zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Takie cechy ma idealny kandydat do branży finansowej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

29 wrz 2016 15:16


W najpopularniejszych branżach inwestycja w pracownika stała się w obowiązkiem. To może być dobry sygnał dla tych, którzy dopiero wkraczają na swoją ścieżkę zawodową. Mimo braku doświadczenia w finansach, można zdobyć nowe umiejętności już na start w ramach szkoleń wdrożeniowych. Banki oraz firmy zajmujące się doradztwem finansowym starają się otworzyć na pracownika: dają szansę na pierwszą pracę, doceniają determinację kandydatów.

Warto zauważyć, że rekruterzy branży finansowej nie ograniczają się do oferty na portalu ogłoszeniowym. Szukają odpowiednich kandydatów w mediach społecznościowych, organizują spotkania, na których można poznać firmę i porozmawiać o wstępnych warunkach. Można ich spotkać na targach pracy i branżowych konferencjach.

Czytaj też: Jak się przygotować do rozmowy z przyszłym pracodawcą?

– Idealny kandydat do branży finansowej to osoba, która stawia sobie wysoko poprzeczkę, ma jasno określone cele zawodowe i osobiste oraz konsekwentnie je realizuje – uważa Magdalena Łuszczak, specjalista ds. HR Futuro Finance, firmy zajmującej się doradztwem finansowym.

– Bardzo ważne jest, by w czasie rozmowy wykazać się motywacją do pracy i kompetencjami miękkimi, czyli dobrą organizacją, działaniami w grupie, a w szczególności umiejętnościami komunikacyjnymi. Praca w finansach wiąże się ze stałym kontaktem z klientem – dodaje.

Ważne są warunki, w których rozmówca poczuje się na tyle swobodnie, by autoprezentacja stała się przyjemnością.

– W branży finansowej rekrutacja musi przebiegać w dobrej atmosferze – tej samej, która sprzyja biznesowi. Kandydat i pracodawca mają te same cele, dlatego ważne jest również znalezienie wspólnego języka – proponuje Magdalena Łuszczak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.