T-Mobile redukuje zatrudnienie i stacjonarne punkty sprzedaży

0 0

T-Mobile zapowiada grupowe zwolnienia pracowników i redukcję stacjonarnych punktów sprzedaży.

T-Mobile redukuje zatrudnienie i stacjonarne punkty sprzedaży
fot.t-mobile.pl

Jak donosi serwis telko.in, T-Mobile ma zamknąć blisko 240 punktów naziemnych. W związku z tym część pracowników będzie musiała poszukać sobie innego zajęcia. Po zmianach firma planuje pozostawić około 500-550 salonów, co będzie znacznie gorszym wynikiem niż konkurencja.

Ponadto część zatrudnionych straci pracę w ramach zwolnień grupowych. Zarząd chce zmniejszyć koszty osobowe o 12 proc., co może przełożyć się na kolejnych kilkuset zwolnionych pracowników, zarówno w samej spółce, jak i wśród jej partnerów.

Właściciel firmy, Deutsche Telekom, tnie wydatki sieci komórkowej ze względu na malejące z kwartału na kwartał przychody.

T-Mobile poinformowało ostatnio także, że indyjska firma Wipro wygrała przetarg na usługi dla operatora w Polsce. W przetargu, którego stawką była kwota ok. 200 mln złotych rocznie, oprócz indyjskiej firmy startowały także HP, IBM, Atos i Asseco - informuje wyborcza.biz.

Sprawa także wiąże się z zatrudnieniem w spółce.

Eksperci pytani przez dziennik podkreślają, że jest to jeden z największych tego typu kontraktów w historii. T-Mobile nie podaje szczegółów transakcji, jednak najprawdopodobniej hinduska firma przejmie kilkuset pracowników operatora.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Może czas zrezygnować z marży 40%... ? Czemu indyjska firma - chińczycy tańsi przecież... Do kiedy mają koncesję na gsm, ktoś wie ?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.