Szykują się masowe zwolnienia w banku BPH

Wchodzący w skład grupy General Electric polski bank BPH poinformował, że zamierza w przyszłym roku zmniejszyć zatrudnienie o jedną trzecią, żeby od 2017 roku oszczędzać rocznie 200 milionów złotych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się masowe zwolnienia w banku BPH

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 gru 2015 9:50


Wartość rynkowa banku to 2,3 miliardy złotych, a BPH zajmuje w Polsce 11 miejsce pod względem aktywów. Portfolio kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich wynosi 12 miliardów złotych, co stanowi ponad połowę wszystkich udzielonych kredytów.

Redukcja zatrudnienia w BPH

Na koniec trzeciego kwartału BPH dysponował 253 własnymi oddziałami i 172 oddziałami partnerskimi. Plan redukcji zatrudnienia przewiduje przekształcenie 134 oddziałów we franczyzy, które zostaną przejęte przez pracowników banku. Kolejnych 65 oddziałów będzie działało we współpracy z dotychczasowymi partnerami lub zostanie zamkniętych.

BPH poinformował, że w przyszłym roku zwolni 1 706 osób. Na koniec trzeciego kwartału bank zatrudniał 5 361 osób. We wtorek (29 grudnia) zwolnienia grupowe zapowiedział PKO BP.

Wiele wskazuje na to, że przez polskie banki przetoczy się kolejna lawina zwolnień. Jednym z powodów może być wprowadzenie przez rząd w przyszłym roku podatku bankowego. Więcej na ten temat czytajcie tutaj: Kolejna lawina zwolnień w polskich bankach? PKO BP już zapowiedział cięcia etatów

Pięcioletni plan BPH

Zgodnie z pięcioletnim planem BPH zainwestuje w pozostałe oddziały koncentrujące się na bankowości detalicznej i na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Bank poinformował też, że przeznaczy 350 milionów złotych na projekty związane z technologią informacyjną.

Bank szacuje, że odpisy aktualizujące wynikające z planu redukcji zatrudnienia wyniosą 211 milionów złotych.

BPH potwierdził informację, że wciąż szuka inwestora, ponieważ rozmowy z ubezpieczycielem PZU zostały zawieszone w październiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Małgośka 2016-01-07 16:47:17

W pierwszej kolejności zwolnijcie kadrę kierowniczą tam są oszczędności

Klient 2016-01-01 19:31:51

Najlepiej pozamykać oddziały, kolejki do załatwienia spraw a ludzie niech się męczą. Ciekawe czy i kiedy dożyjemy takich czasów jak w USA gdzie banki walczą o klienta, trzeba by polikwidować konta, zacząć trzymać oszczędności w skarpecie o ile ktoś je ma.

KAZ 2015-12-30 14:26:00

Zwolnienia i tak miały by gdyż bardzo rośnie udział samoobsługi klienta przez aplikacje mobilne.