Szykują się masowe zwolnienia w banku BPH

0 0
Szykują się masowe zwolnienia w banku BPH
BPH poinformował, że w przyszłym roku zwolni 1 706 osób. Na koniec trzeciego kwartału bank zatrudniał 5 361 osób. Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Wchodzący w skład grupy General Electric polski bank BPH poinformował, że zamierza w przyszłym roku zmniejszyć zatrudnienie o jedną trzecią, żeby od 2017 roku oszczędzać rocznie 200 milionów złotych.

Wartość rynkowa banku to 2,3 miliardy złotych, a BPH zajmuje w Polsce 11 miejsce pod względem aktywów. Portfolio kredytów hipotecznych we frankach szwajcarskich wynosi 12 miliardów złotych, co stanowi ponad połowę wszystkich udzielonych kredytów.

Redukcja zatrudnienia w BPH

Na koniec trzeciego kwartału BPH dysponował 253 własnymi oddziałami i 172 oddziałami partnerskimi. Plan redukcji zatrudnienia przewiduje przekształcenie 134 oddziałów we franczyzy, które zostaną przejęte przez pracowników banku. Kolejnych 65 oddziałów będzie działało we współpracy z dotychczasowymi partnerami lub zostanie zamkniętych.

BPH poinformował, że w przyszłym roku zwolni 1 706 osób. Na koniec trzeciego kwartału bank zatrudniał 5 361 osób. We wtorek (29 grudnia) zwolnienia grupowe zapowiedział PKO BP.

Wiele wskazuje na to, że przez polskie banki przetoczy się kolejna lawina zwolnień. Jednym z powodów może być wprowadzenie przez rząd w przyszłym roku podatku bankowego. Więcej na ten temat czytajcie tutaj: Kolejna lawina zwolnień w polskich bankach? PKO BP już zapowiedział cięcia etatów

Pięcioletni plan BPH

Zgodnie z pięcioletnim planem BPH zainwestuje w pozostałe oddziały koncentrujące się na bankowości detalicznej i na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Bank poinformował też, że przeznaczy 350 milionów złotych na projekty związane z technologią informacyjną.

Bank szacuje, że odpisy aktualizujące wynikające z planu redukcji zatrudnienia wyniosą 211 milionów złotych.

BPH potwierdził informację, że wciąż szuka inwestora, ponieważ rozmowy z ubezpieczycielem PZU zostały zawieszone w październiku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • W pierwszej kolejności zwolnijcie kadrę kierowniczą tam są oszczędności
 • Najlepiej pozamykać oddziały, kolejki do załatwienia spraw a ludzie niech się męczą. Ciekawe czy i kiedy dożyjemy takich czasów jak w USA gdzie banki walczą o klienta, trzeba by polikwidować konta, zacząć trzymać oszczędności w skarpecie o ile ktoś je ma.
 • Zwolnienia i tak miały by gdyż bardzo rośnie udział samoobsługi klienta przez aplikacje mobilne.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.