Szukasz pracy w internecie? Znajdziesz ją na Pomorzu i w Wielkopolsce

Najwięcej nowych pracowników poszukują firmy w Wielkopolsce i na Pomorzu. Pracodawcy zainteresowani są kandydatami dla sektora usługowego. Gdzie warto się przenieść za lepszą pracą?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szukasz pracy w internecie? Znajdziesz ją na Pomorzu i w Wielkopolsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

10 paź 2014 9:49


Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych przedstawiło najnowszy Barometr Ofert Pracy. Okazuje się, że cały czas wzrasta liczba ogłoszeń. Najdynamiczniej rynek pracy rozwija się w woj. wielkopolskim i pomorskim. W mazowieckim i małopolskim liczba ofert pracy we wrześniu też nieco wzrosła. W ostatnim miesiącu ich liczba zwiększyła się również w woj. śląskim, dolnośląskim oraz lubuskim i lubelskim.

Czytaj też: Pół miliona bezrobotnych nie szuka pracy. Zniechęcają ich bezowocne poszukiwania

Ogółem w połowie województw odnotowano wzrost liczby ofert pracy, w pozostałych zaś ich spadek. - Pozytywne zmiany na rynku ofert pracy utrzymują się, pomimo pewnych niepokojących sygnałów płynących z gospodarki. Zmiany ogłoszeń o zatrudnieniu w województwach, jak i branżach przedsiębiorstw stają się jednak coraz bardziej zróżnicowane, co może być przejawem wygasania wzrostowych tendencji na rynku ofert pracy w niektórych obszarach kraju - czytamy w raporcie Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Najwięcej ofert pracy dotyczy sektora usługowego, których jest 3⁄4. W przypadku sektora produkcyjnego jest to 23 proc. Pozostała część firm oferuje zatrudnienie w rolnictwie.

Czytaj też: Ponad 2 mln Polaków wyjechało za chlebem. Gdzie szukają pracy najczęściej?

Barometr Ofert Pracy wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł o 2,6 pkt m/m i wyniósł 142,6 pkt we wrześniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.