Szukania pracy nie warto odkładać na wrzesień

• Przywykliśmy myśleć, że w lipcu i sierpniu wszyscy są na urlopach, więc szukanie stałej pracy mija się z celem.
• Tymczasem HR-owcy właśnie wtedy mają więcej czasu, by przejrzeć nowe aplikacje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szukania pracy nie warto odkładać na wrzesień

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

5 lip 2016 12:10


W letnią pułapkę wpadają nawet osoby intensywnie poszukujące pracy. W wakacje przestają czytać ogłoszenia, wysyłać CV i dzwonić, uznając, że przecież specjaliści od HR są na urlopach. Ale efekt jest taki, że we wrześniu będą rywalizować z ludźmi, którzy obrali podobną strategię. Konkurencja się zwiększy i wzrośnie ryzyko, że nasze dokumenty rekrutacyjne znikną w stosie wielu innych.

Czytaj też: Urlop, wakacje, lato, rozleniwienie w pracy?

– W rzeczywistości mało kto dziś bierze urlop na całe wakacje. Nie ma sezonu ogórkowego. Szczególnie w korporacjach biznes prowadzony jest cały rok. Co więcej, w niektórych firmach to właśnie lato może być sezonem przyjęć. Na przykład tam, gdzie na jesień zaplanowano nowe, duże projekty i trzeba wcześniej skompletować zespół – mówi Bartosz Struzik, ekspert serwisu MonsterPolska.pl.

– Niektórzy pracodawcy oferują też pracę na zastępstwo, która według szacunków w 20-30 proc. zamienia się w stałą posadę – dodaje.

Czytaj też: Praca w wakacje: Gdzie i ile można zarobić?

Faktem jest to, że proces rekrutacyjny latem może się wydłużyć. Różni ludzie w różnym czasie biorą wolne i namierzenie tych decyzyjnych wymaga więcej czasu. Ale lato to też więcej spokoju w pracy – specjaliści od kadr mają więcej oddechu i mogą wnikliwiej przejrzeć nowe aplikacje. Poza tym, tak czy inaczej, mamy przewagę nad tymi, którzy zaczną szukać we wrześniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.