Szukam pracy, GoldenLine: Kogo i gdzie poszukiwali rekruterzy?

W lutym br. w serwisie GoldenLine.pl poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów: IT - rozwój oprogramowania, finanse i ekonomia, Inżynieria, sprzedaż oraz obsługa klienta.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szukam pracy, GoldenLine: Kogo i gdzie poszukiwali rekruterzy?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 mar 2018 11:24


  • W lutym 2018 roku wiadomość od rekrutera z zaproszeniem do procesu rekrutacji otrzymało 49 310 osób posiadających profil zawodowy w serwisie GoldenLine.pl.
  • Najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia.
  • Wśród osób, które otrzymały wiadomość bezpośrednio od pracodawcy, 82 proc. włada językiem angielskim na poziomie podstawowym, dobrym lub biegłym.
  • Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i małopolskim.

 

Jak wynika z analiz GoldenLine, wśród osób, które otrzymały wiadomość od rekrutera, 19 proc. miało zaznaczoną na profilu specjalizację IT - rozwój oprogramowania. Na drugim miejscu uplasowali się kandydaci z zaznaczoną specjalizacją finanse i ekonomia (12 proc.), na trzecim inżynieria (11 proc.).

Czytaj też: 30-latki dyskryminowane na rynku pracy. Przedsiębiorca wyjaśnia dlaczego

Tuż za podium uplasowały się osoby ze specjalizacją sprzedaż i obsługa klienta (10 proc., które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji miało zaznaczoną na profilu jedną z tych specjalizacji).

Wiek poszukiwanych pracowników

W lutym 2018 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 36. rokiem życia (58 proc. osób, które otrzymały zaproszenie do procesu rekrutacji, było w tym wieku). 12 proc. zapytanych przez rekrutera osób było w wieku 18 - 26 lat.

Czytaj też: Polacy zmieniają pracę z powodu niskich zarobków

Co piąta osoba zaproszona bezpośrednio do procesu rekrutacji jest w wieku między 37 a 44 lat.

 Z jakich województw pochodzą poszukiwani pracownicy?

Najwięcej wiadomości od rekrutera otrzymały osoby zamieszkałe w województwie mazowieckim (27 proc.), dolnośląskim (13 proc.), śląskim (12 proc.), wielkopolskim (11 proc.) oraz małopolskim (11 proc.).

W dużych miastach jest największe zapotrzebowanie rekrutacyjne -  ponad połowa osób, które dostały wiadomość od rekrutera, pochodzi z jednego z 5 miast: 22 proc. osób mieszka w Warszawie, 9 proc. we Wrocławiu, 9 proc. w Krakowie, 7 proc. w Poznaniu, zaś 4 proc. w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.