Szukają osób do telerekrutacji, windykacji i pośrednictwa pracy

Nawet 150 osób znajdzie prace w centrum usług biznesowych (call center) grupy kapitałowej Loyd, które zostanie otwarte w przyszłym roku w Sanoku. To już kolejna inwestycja grupy na Podkarpaciu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szukają osób do telerekrutacji, windykacji i pośrednictwa pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 paź 2014 17:28


Przedstawiciele spółki, władze Sanoka oraz Powiatowy Urząd Pracy podpisały porozumienie o współpracy. W jego ramach miasto zapewni inwestorowi lokal przy ul. Bema, a proces rekrutacji prowadzony będzie przez miejscowy urząd pracy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Oznacza to, że pierwszeństwo w zatrudnieniu będą miały osoby z Sanoka i okolic.

Jak poinformował dyrektor zarządzający Sales Concept, spółki należącej do grupy kapitałowej Loyd Cezary Lewiński, w sanockim centrum pracować będą osoby zajmujące się m.in. telerekrutacją, windykacją należności, pośrednictwem pracy oraz rejestracją.

Czytaj też: Call center rośnie w siłę. Branża zatrudnia więcej osób niż górnictwo

- Wymagać będziemy znajomości podstawowych programów komputerowych oraz posługiwania się poprawną polszczyzną. Chcemy zatrudniać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności, do tego potrzebna jest odpowiednio zaadaptowana przestrzeń biurowa. Dlatego w budynku, w którym planujemy prowadzić działalność, musimy wprowadzić szereg udogodnień, tak aby praca odbywała się w komfortowych warunkach - dodał.

Jak powiedział burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk, dla samorządu bardzo istotna jest aktywizacja osób niepełnosprawnych i długotrwale bezrobotnych. - Dlatego otwarci jesteśmy na tego typu społecznie odpowiedzialne inicjatywy biznesowe i będziemy je wspierać. Cieszę się, że znalazł się partner, z którym możemy współpracować w tym zakresie - podkreślił.

Czytaj też: Praca w call center to strata czasu czy trampolina do kariery?

W powiecie sanockim bez pracy na koniec września było prawie 5 tys. osób, stopa bezrobocia wynosiła 12,3 proc.

Podobne centra jak to planowane w Sanoku grupa kapitałowa Loyd otworzyła już m.in. w Krakowie, Częstochowie czy Bytomiu oraz mniejszych miastach jak Myszków i Krosno. Lokowanie centrów w mniejszych ośrodkach wynika ze strategii spółki, która w najbliższych latach zamierza utworzyć na południu Polski docelowo ok. 15 centrów usług biznesowych; każde z nich to przynajmniej 150 nowych miejsc pracy.

Z danych ABSL (organizacja reprezentująca sektor nowoczesnych usług dla biznesu) wynika, że w Polsce działa już 470 centrów nowoczesnych usług biznesowych. W ciągu dwóch lat branża urosła o 50 proc., a w ciągu roku stworzyła 18 tys. nowych miejsc pracy. W centrach pracuje już 130 tys. osób. Pod koniec 2015 r. ich liczba ma wzrosnąć do 160 tys. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.