Szkolenia i staże dla bezrobotnych do 25 lat z Podkarpacia

Prawie 7,2 mln zł otrzymały powiatowe urzędy pracy na Podkarpaciu na programy skierowane do osób bezrobotnych w wieku do 25 lat. Są to dodatkowe pieniądze, które pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkolenia i staże dla bezrobotnych do 25 lat z Podkarpacia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 mar 2014 14:29


Jak poinformował dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, pieniądze trafiły do 17 powiatowych urzędów pracy, które wnioskowały o tę dodatkową pulę.

"Zgodnie z wytycznymi resortu pracy pieniądze mogą być przeznaczone na aktywizację osób do 25. roku życia. Wśród dostępnych form pomocy tym bezrobotnym są m.in. szkolenia zawodowe, organizacja staży, dotacje na działalność gospodarczą oraz refundacja pracodawcy kosztów wyposażenia stanowisk pracy" - dodał.

Wśród placówek, które otrzymały dodatkowe pieniądze, są m.in. urząd pracy w Ustrzykach Dolnych (ponad 99 tys. zł), w Brzozowie (ponad 263 tys. zł), w Jarosławiu (ponad 1 mln zł) i w Lubaczowie (prawie 193 tys. zł).

W tym roku województwo podkarpackie na realizację programów aktywizujących osoby bezrobotne otrzymało z Funduszu Pracy ponad 231 mln zł. Kolejne środki resort pracy planuje przekazać na przełomie kwietnia i maja.

W styczniu stopa bezrobocia w woj. podkarpackim wyniosła 16,9 proc. Natomiast bezrobotni do 25. roku życia stanowili 21,1 proc. wszystkich osób bez pracy w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.