Sześć osób kandyduje w konkursie na prezesa i zarząd Polskiego Radia

Rada Nadzorcza otworzyła aplikacje złożone przez kandydatów w konkursie na członków zarządu oraz prezesa Polskiego Radia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sześć osób kandyduje w konkursie na prezesa i zarząd Polskiego Radia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 maj 2015 9:52


Sześć osób kandyduje w konkursie do nowego zarządu Polskiego Radia - poinformował rzecznik PR. Jak dodał, pięć kandydatur dotyczy stanowisk członków zarządu. Na stanowisko prezesa zgłosił się tylko obecnie pełniący tę funkcję Andrzej Siezieniewski.

"Rada Nadzorcza otworzyła we wtorek aplikacje, które zostały złożone przez kandydatów na członków zarządu oraz prezesa Polskiego Radia. Jest sześć aplikacji w tym pięć osób zgłaszających się na członka zarządu, natomiast na funkcję prezesa zgłosiła się tylko jedna osoba - obecny prezes Andrzej Siezieniewski" - poinformował rzecznik Polskiego Radia, Radosław Kazimierski. Dodał, że termin składania aplikacji upłynął w poniedziałek o godz. 15.00.

Dwoje obecnych członków w konkursie

Ujawnił, że, wśród kandydujących do zarządu, znalazło się dwoje obecnych jego członków: Jolanta Wiśniewska i Henryk Cichecki. Oprócz nich zgłosili się też: obecny naczelny inżynier Polskiego Radia Paweł Mathia, Dyrektor Departamentu Mediów Publicznych Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Barbara Stachowiak, oraz Barbara Kiepas-Jeleńska z działu serwisu technicznego Polskiego Radia.

"W tej chwili, komisja konkursowa analizuje kandydatury pod kątem formalnym. Niebawem ogłosi kolejne terminy (postępowania). Będzie to ocena merytoryczna aplikacji a także spotkania ze wskazanymi kandydatami" - dodał Kazimierski.

Konkurs ma na celu wyłonienie prezesa oraz dwóch członków zarządu Polskiego Radia na kolejną kadencję. Nowy zarząd powinien zostać wyłoniony do 20 czerwca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.