Szansa dla młodych krakowskich przedsiębiorców

0 0
Szansa dla młodych krakowskich przedsiębiorców

Na czym polega kreatywny rozwój firmy? Jakie są innowacyjne sposoby pozyskiwania klientów? I jak osiągnąć sukces, przekształcając start-up w firmę liczącą się na rynku? Odpowiedzi na te pytania otrzymają uczestnicy programu Krakow Business Starter.

Program Krakow Business Starter jest skierowany do młodych przedsiębiorców, którzy, planując swoją biznesową przyszłość, chcą związać się z Krakowem. Udział w projekcie stworzonym przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Urząd Miasta Krakowa i firmę UBS Kraków daje im szansę na rozpoczęcie działalności pod okiem specjalistów. Innowacyjne pomysły na własny biznes już na starcie uzyskają wsparcie merytoryczne oraz finansowe. Ta kompleksowa propozycja szkoleniowo-grantowa może być początkiem liczącej się na rynku aktywności, co potwierdzają sukcesy m.in. takich marek, jak MISBEHAVE, OptArt, Lost Souls Alley czy Archive Search.

- Nasz pomysł na firmę narodził się już na studiach. Zdawałyśmy sobie sprawę, że w krakowskich sklepach nie ma ubrań, którymi młodzi ludzie mogliby wyrazić swoją osobowość, a większość naszych znajomych sprowadzała je z zagranicy. Uznałyśmy, że będziemy w stanie wypełnić tę niszę i jednocześnie stworzyć alternatywę dla sieciówek. Na własnym przykładzie możemy potwierdzić, że AIP zapewnia początkującym przedsiębiorcom komfort oraz bezpieczeństwo, dzięki czemu skupiają się oni na realizacji własnych celów i marzeń - mówi Natalia Maczek z MISBEHAVE.

Wiedza od najlepszych

Uczestnicy programu Krakow Business Starter, korzystając z wiedzy wykwalifikowanej kadry, poznają szanse i zagrożenia związane z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Zdobędą również podstawowe informacje z zakresu księgowości. Przedstawiciele AIP proponują wykłady oraz warsztaty, podczas których zainteresowani dowiedzą się, jakie inwestycje mogą wspierać rozwój firmy i jak skutecznie wykorzystać networking, a także zapoznają się z podstawowymi faktami dotyczącymi umów o pracę w Polsce. Wykładowcy przedstawią również narzędzia przydatne w pracy biznesmena oraz będą analizować ze studentami case studies wybranych przedsiębiorstw. Z kolei osoby zatrudnione w firmie UBS Kraków przeprowadzą szkolenia z zakresu rekrutowania pracowników, zarządzania projektami, etykiety biznesowej i możliwości programu Excel.

- Jesteśmy przekonani, że inkubacja pod patronatem AIP nie tylko służy do rozwijania start-upów, ale także jest alternatywnym sposobem rejestracji i prowadzania działalności w perspektywie dłuofalowej. Każdy przedsiębiorca dochodzi w pewnym momencie do wniosku, że w prowadzeniu firmy liczy się chłodna kalkulacja kosztów, a AIP pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy - dodaje Robert Twardowski z Archive Search.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.