Synergy Park: Nowe inwestycje i więcej miejsc pracy

Kolejne przedsiębiorstwa budują swoje siedziby na terenie Synergy Park, dzięki temu wiele osób będzie mogło znaleźć pracę. Niektóre firmy już szukają pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Synergy Park: Nowe inwestycje i więcej miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 mar 2014 19:49


Do tej pory tereny w Synergy Park wykupiło 16 inwestorów. Czterech z nich prowadzi już swoją działalność, a kolejni planują ją rozpocząć w najbliższym czasie.

- W tym roku dwie firmy: AWAX DIA oraz Artechmet zaczęły budowy swoich siedzib. Od obu przedsiębiorców mamy informacje, że inwestycje zostaną zakończone jeszcze w tym roku. Fundamenty już zostały wylane - mówi Mike Musil, prezes KPE Metropolis, właściciel Synergy Park.

Nowe inwestycje, więcej miejsc pracy

Największą firmą działająca na terenie Synergy Park jest BIMS Plus, sieć hurtowni obsługująca kompleksowo branżę: instalacyjną, sanitarną, grzewczą, klimatyzacyjną i wentylacyjną oraz sieci zewnętrznych. Docelowo planuje zatrudnienie na poziomie 150 osób.

Obecnie na terenie Synergy Park swoją siedzibę buduje firma AWAX DIA, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie ostrzenia, regeneracji i produkcji narzędzi diamentowych. Firma już ogłosiła, że rozpoczyna poszukiwanie wykwalifikowanych pracowników. W fazie realizowania inwestycji jest także firma Artechmet - producent konstrukcji spawanych do maszyn budowlanych i żurawi samojezdnych dla znanych firm światowych. Oprócz siedziby i zakładu produkcyjnego firma wybuduje na terenie Synergy Park nowoczesną malarnię proszkową, świadczącą usługi dla przemysłu.

- Zatrudnienie uzależnione jest oczywiście od profilu działalności danej firmy. Dzięki nowym inwestorom pracę znajdzie kolejne 40 osób - mówi Mike Musil.

Działka na miarę

Tak szybkie rozpoczęcie budowy jest możliwe dzięki przygotowaniu terenu. Cały grunt Synergy Park jest uzbrojony - znajdują się na nim nowe instalacje wodno-kanalizacyjne, gazowe i energetyczne. Dodatkowo, przyszli inwestorzy nie muszą się obawiać przykrych niespodzianek z nieuregulowaną sytuacją prawną czy planistyczną. - Przygotowujemy grunt w taki sposób, aby dana firma od razu po podjęciu decyzji mogła rozpocząć inwestycję - dodaje Mike Musil.

Jest to duży plus parków biznesowych, zwłaszcza w porównaniu ze strefami ekonomicznymi. W przypadku tych drugich, firma, która planuje rozpocząć swoją działalność, musi liczyć się z długimi procedurami formalnymi. - Dlatego najczęściej w strefach ekonomicznych pojawiają się duże przedsiębiorstwa, które swoją strategię rozwoju mają zaplanowaną na kilka lat. W parki biznesowe inwestują średnie firmy, dla których czas odgrywa kluczową rolę - tłumaczy prezes KPE Metropolis.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.