Światowe Dni Młodzieży: Rekrutacja wolontariuszy trwa

We wtorek kończy się w Warszawie rekrutacja wolontariuszy na diecezjalny tydzień Światowych Dni Młodzieży. Jest jeszcze czas, by się zgłosić - mówi Marta Kukowska z Centrum Myśli Jana Pawła II. Do tej pory swoją chęć pracy wolontariackiej zadeklarowało 900 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Światowe Dni Młodzieży: Rekrutacja wolontariuszy trwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

17 maj 2016 9:05


Żeby być wolontariuszem, trzeba mieć ukończone 18 lat. Udział w wolontariacie podczas dni w diecezjach jest bezpłatny.

Jak poinformowała Kukowska, cały czas trwają rozmowy rekrutacyjne z kandydatami. Osoby, które przeszły pozytywnie rekrutację, są już szkolone, m.in. z zasad pierwszej pomocy medycznej.

Projekt wolontariatu realizowany jest wspólnie przez czterech partnerów: po stronie kościelnej są to archidiecezja warszawska oraz diecezja warszawsko-praska; po stronie samorządowej - Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza. Warszawa szuka więc wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w projekty kościelne, jak i w miejskie, by pracować w strefach kulturalnych, czy przy akcjach społecznych.

Jak powiedziała Kukowska, na rozmowy rekrutacyjne przychodzą zarówno osoby z dużym doświadczeniem, znające języki obce, wykształcone, jak i takie, które w wolontariacie debiutują. Dodała, że większość ochotników ma motywacje religijne, deklarują się jako osoby wierzące i praktykujące. Jednak kwestia religii nie jest tematem rozmowy rekrutacyjnej i koordynatorzy czekają także na wolontariuszy innych wyznań czy osoby niewierzące - dla nich ciekawą propozycją może być zaangażowanie w wolontariat miejski.

Dni w diecezjach będą trwały od 20 do 25 lipca; dzień później - 26 lipca - zaczynają się ŚDM w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.