wnp.pl

Studenci dostaną staże w grupie Azoty. Najlepsi mają szansę na pracę

0 0
Studenci dostaną staże w grupie Azoty. Najlepsi mają szansę na pracę
Zarząd puławskich zakładów oraz spółki Elektrownia Puławy podpisał umowę w sprawie staży z rektorami obu uczelni (fot.mat.prasowe)

Studenci Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej mogą liczyć na płatne staże w Grupie Azoty Puławy. Trzej najlepsi stażyści otrzymają propozycje stałej pracy w budowanej Elektrowni Puławy.

We wtorek, 30 czerwca zarząd puławskich zakładów oraz spółki Elektrownia Puławy podpisał umowę w tej sprawie z rektorami obu uczelni.

- Chcemy wyłonić najbardziej utalentowanych studentów i umożliwić im dalszy rozwój zawodowy. Jestem przekonany, że to doświadczenie pozwoli im jeszcze lepiej przygotować się do dorosłego życia. Projekt jest tym bardziej ciekawy, że właśnie ruszamy z budową, więc można powiedzieć, że studenci będą rośli w wiedzę i doświadczenie razem z naszą elektrownią - powiedział Marian Rybak, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy.

Nowa, zasilana gazem ziemnym elektrownia Puławy o mocy 400 MWe ma być gotowa do końca 2019 roku. Dzięki niej Grupa Azoty Puławy w 100 proc. uniezależni się od zewnętrznych dostaw prądu i pary, potrzebnych do bieżącej produkcji. Nadmiar produkowanej energii w stosunku do potrzeb spółki będzie sprzedawany. Studenci odbywający staż będą uczestniczyć w powstawaniu inwestycji, a najlepsi z nich będą mieli szansę na zatrudnienie.

- W planach na przyszłość zapisanych w naszej strategii, odnosimy się przede wszystkim do kształcenia i badań - powiedziała Marzena Dudzińska, prorektor Politechniki Lubelskiej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.