Studenci dostaną staże w grupie Azoty. Najlepsi mają szansę na pracę

Studenci Politechniki Lubelskiej i Wojskowej Akademii Technicznej mogą liczyć na płatne staże w Grupie Azoty Puławy. Trzej najlepsi stażyści otrzymają propozycje stałej pracy w budowanej Elektrowni Puławy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Studenci dostaną staże w grupie Azoty. Najlepsi mają szansę na pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Dariusz Malinowski)

wnp.pl

1 lip 2015 6:57


We wtorek, 30 czerwca zarząd puławskich zakładów oraz spółki Elektrownia Puławy podpisał umowę w tej sprawie z rektorami obu uczelni.

- Chcemy wyłonić najbardziej utalentowanych studentów i umożliwić im dalszy rozwój zawodowy. Jestem przekonany, że to doświadczenie pozwoli im jeszcze lepiej przygotować się do dorosłego życia. Projekt jest tym bardziej ciekawy, że właśnie ruszamy z budową, więc można powiedzieć, że studenci będą rośli w wiedzę i doświadczenie razem z naszą elektrownią - powiedział Marian Rybak, prezes zarządu Grupy Azoty Puławy.

Nowa, zasilana gazem ziemnym elektrownia Puławy o mocy 400 MWe ma być gotowa do końca 2019 roku. Dzięki niej Grupa Azoty Puławy w 100 proc. uniezależni się od zewnętrznych dostaw prądu i pary, potrzebnych do bieżącej produkcji. Nadmiar produkowanej energii w stosunku do potrzeb spółki będzie sprzedawany. Studenci odbywający staż będą uczestniczyć w powstawaniu inwestycji, a najlepsi z nich będą mieli szansę na zatrudnienie.

- W planach na przyszłość zapisanych w naszej strategii, odnosimy się przede wszystkim do kształcenia i badań - powiedziała Marzena Dudzińska, prorektor Politechniki Lubelskiej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.