Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 13 proc.

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 13,0 proc. wobec 13,1 proc. w lipcu - poinformował w poniedziałek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 13 proc.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 wrz 2013 11:19


"Stopa bezrobocia spadła w sierpniu do 13,0 proc. z 13,1 proc. w lipcu" - powiedział na konferencji prasowej Kosiniak-Kamysz.

Według danych resortu w urzędach pracy w końcu sierpnia zarejestrowanych było 2 mln 85 tys. osób bezrobotnych. W ciągu miesiąca ich liczba spadła o 8,4 tys.

Z danych ministerstwa wynika, że pracodawcy w sierpniu zgłosili do urzędów pracy 74,4 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 10 tys., czyli 16 proc. więcej niż w lipcu tego roku i 4,2 tys. więcej niż w sierpniu zeszłego roku.

"Na koniec roku stopa bezrobocia wyniesie poniżej 14,0 proc. Miesiące jesienne to czas wzrostu (stopy bezrobocia - PAP), ale mniejszego niż w latach ubiegłych" - powiedział dziennikarzom Kosiniak-Kamysz. Dodał, że będzie wnioskował do Ministerstwa Finansów o zwiększenie środków w ramach Funduszu Pracy w tym roku o 0,5 mld zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.