Stelmet zatrudni do 100 nowych pracowników

0 0
Stelmet zatrudni do 100 nowych pracowników

Spółka branży przetwórstwa drzewnego Stelmet z Zielonej Góry zapowiada zwiększenie zatrudnienia o nawet 100 osób. Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi maszyn do produkcji asortymentu architektury ogrodowej.

Jak poinformował PAP dyr. personalny Stelmet sp. z o.o. S.K.A. Sławomir Jankowski jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową związany z wczesną wiosną i zwiększeniem zapotrzebowania na europejskich rynkach.

Ponadto firma uruchomiła pod koniec ub. roku nową linię do produkcji i impregnacji elementów drewnianych w wielu kolorach, co wpływa na wzrost zamówień.

"Do tej pory płoty, pergole czy altany były wykonywane jedynie w kolorach zielonym i brązowym. Do siedziby firmy trafiały sygnały, że ta paleta jest zbyt uboga, dlatego dostosowujemy się do potrzeb klientów" - wyjaśnił Jankowski.

Spółka przekazała, że największe szanse na zatrudnienie mają osoby, które pracowały w branży i mają wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi, ustawiania parametrów nowoczesnych maszyn do obróbki drewna.

Osoby z mniejszym doświadczeniem mogą liczyć na przeszkolenie i pracę na stanowiskach pomocniczych. Stanowiska pracy czekają w zakładach firmy w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie.

Stelmet to jeden z krajowych liderów w produkcji architektury ogrodowej. Obecnie wartość tego typu produkcji wynosi w tej firmie 100 mln euro rocznie. 95 proc. wyrobów trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji.

Ważnym pionem działalności firmy jest produkcja pelletu wytwarzanego z odpadów drewnianych powstających przy zasadniczej produkcji. Stelmet wraz z nowo przyjętymi do pracy będzie zatrudniał ponad 1,2 tys.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.