Staże, praktyki, praca: 2 tys. miejsc czeka na studentów i absolwentów

0 0

120 przedsiębiorstw wystawiających na Akademickich Targach Pracy w Łodzi przygotowało ponad dwa tysiące miejsc pracy, płatnych staży oraz praktyk dla studentów i absolwentów uczelni.

 Staże, praktyki, praca: 2 tys. miejsc czeka na studentów i absolwentów
(fot.atp.lodz.pl)

Podczas poniedziałkowej (18 kwietnia) konferencji prasowej zapowiadającej 11. edycję targów prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła, że jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce. W poprzednim roku odwiedziło je 16 tysięcy osób.

"O ile jeszcze kilka lat temu, to młodzi ludzie poszukiwali pracy, o tyle teraz to firmy poszukują wśród nich dobrych pracowników. Dlatego tak ważne są wydarzenia tego typu. We wtorkowych targach weźmie udział 120 przedsiębiorstw, a każde z nich oferuje co najmniej 20 miejsc pracy lub staży. To ogromny potencjał na łódzkim rynku pracy, a nam zależy na tym, żeby absolwenci łódzkich uczelni zostawali w Łodzi i znajdowali tu warunki do rozwoju" - powiedziała prezydent.

Organizatorzy imprezy dodali, że tegoroczna oferta wystawców skierowana jest do studentów i absolwentów wszystkiego typu uczelni.

Czytaj też: Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

"Będą wśród nich przedstawiciele małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, działających w różnych branżach - IT, logistyce, finansach, elektronice, medycynie, biotechnologii, mechanice. To niepowtarzalna okazja, aby w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami działów rekrutacji tak wielu firm" - wyliczył Grzegorz Kierner, kierownik Działu Innowacji i Współpracy z Gospodarką Politechniki Łódzkiej.

W ramach Akademickich Targów Pracy zaplanowano również 40 różnego rodzaju szkoleń, na które można zapisywać się na stronie internetowej imprezy. Przygotowano również strefę doradztwa zawodowego.

Anna Tarnowska z działu rekrutacji Atos Polska poinformowała, że w tym roku firma zaoferuje 20 płatnych staży w różnego rodzajach specjalizacji informatycznych. To spółka będąca w konsorcjum przemysłowo-naukowym realizującym w Łodzi projekt związany z powstaniem pierwszego polskiego satelity komercyjnego.

"Praktyki i staże to dla nas podstawowe źródło rekrutowania pracowników. Pozwalają one na wzajemne poznanie się i w 70 proc. przypadków kończą się zatrudnieniem na stałe. Spotkania podczas targów to najlepszy sposób poznania i dopasowania naszej oferty" - zaznaczyła.

Akademickie Targi Pracy w tym roku odbędą się we wtorek w łódzkiej hali Expo przy al. Politechniki 4 w godz. 10-16.

Wśród organizatorów imprezy są m.in. Politechnika Łódzka, Uniwersytet Medyczny w Łodzi i Urząd Miasta Łodzi.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.