Staże dla Polaków ze Wschodu: Fundacja chce przyciągnąć studentów

Fundacja Ruch 3 Maja uruchamia program, który ma na celu przyciągnięcie na rynek pracy polskich studentów z państw wschodnich m.in. Białorusi, Gruzji, Litwy czy Ukrainy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staże dla Polaków ze Wschodu: Fundacja chce przyciągnąć studentów

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

13 sie 2015 14:07


Nowe możliwości na rynku pracy dla młodych

„Start do Kariery dla Polaków ze Wschodu” daje możliwość rozpoczęcia praktyk i stażów zawodowych. Jest on urzeczywistnieniem wizji otwartego i nowoczesnego polskiego społeczeństwa oraz ma na celu uczynienie z Polski kraju, który oferuje młodym ludziom nowe możliwości na rynku pracy. Program rozpocznie się 1 października.

– W czasie, gdy z Polski coraz więcej młodych ludzi decyduje się emigrować, by budować swoją przyszłość zawodową za granicą, my dajemy szansę imigracji zdolnym Polakom wychowanym za granicą. Jesteśmy przekonani, że jest dla nich miejsce i że z powodzeniem mogą zdobywać cenne doświadczenia i realizować swoje plany zawodowe w Polsce – tłumaczy Paweł Konzal przewodniczący Fundacji Ruch 3 Maja.

Ćwierć wieku temu Polska przeszła głęboki proces reformacji, na którym wyrosło wiele konkurencyjnych i profesjonalnie zarządzanych przedsiębiorstw, które funkcjonują według najlepszych światowych wzorców.

Pierwszy krok do kariery zawodowej

Start do Kariery dla Polaków ze Wschodu umożliwia podjęcie w nich pierwszych kroków zawodowych. Na ich bazie studenci mają szansę na ciekawą karierę w przyszłości. Dodatkowo mają okazję zapoznać się z polską kulturą oraz specyfiką nowoczesnych firm i organizacji otwartych na świat.

Program promuje również wymianę międzykulturową w środowisku zawodowym pomiędzy praktykantem a przyjmującą organizacją. Jest realizowany we współpracy z liceum Plon „Klasyk”.

Jest to szkoła polonijna, kształcąca urodzoną i wychowaną poza granicami Polski młodzież z polskimi korzeniami. Zajmuje się edukacją młodego pokolenia szczególnie za wschodnią granicą Polski (w Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanie, Kirgizji, Litwie, Łotwie, Mołdawii, Naddniestrzu, Osetii, Rosji, Turkmenistanie, Ukrainie).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.