Staże dla Polaków ze Wschodu: Fundacja chce przyciągnąć studentów

0 0
Staże dla Polaków ze Wschodu: Fundacja chce przyciągnąć studentów
Program promuje również wymianę międzykulturową (fot.fotolia)

Fundacja Ruch 3 Maja uruchamia program, który ma na celu przyciągnięcie na rynek pracy polskich studentów z państw wschodnich m.in. Białorusi, Gruzji, Litwy czy Ukrainy.

Nowe możliwości na rynku pracy dla młodych

„Start do Kariery dla Polaków ze Wschodu” daje możliwość rozpoczęcia praktyk i stażów zawodowych. Jest on urzeczywistnieniem wizji otwartego i nowoczesnego polskiego społeczeństwa oraz ma na celu uczynienie z Polski kraju, który oferuje młodym ludziom nowe możliwości na rynku pracy. Program rozpocznie się 1 października.

– W czasie, gdy z Polski coraz więcej młodych ludzi decyduje się emigrować, by budować swoją przyszłość zawodową za granicą, my dajemy szansę imigracji zdolnym Polakom wychowanym za granicą. Jesteśmy przekonani, że jest dla nich miejsce i że z powodzeniem mogą zdobywać cenne doświadczenia i realizować swoje plany zawodowe w Polsce – tłumaczy Paweł Konzal przewodniczący Fundacji Ruch 3 Maja.

Ćwierć wieku temu Polska przeszła głęboki proces reformacji, na którym wyrosło wiele konkurencyjnych i profesjonalnie zarządzanych przedsiębiorstw, które funkcjonują według najlepszych światowych wzorców.

Pierwszy krok do kariery zawodowej

Start do Kariery dla Polaków ze Wschodu umożliwia podjęcie w nich pierwszych kroków zawodowych. Na ich bazie studenci mają szansę na ciekawą karierę w przyszłości. Dodatkowo mają okazję zapoznać się z polską kulturą oraz specyfiką nowoczesnych firm i organizacji otwartych na świat.

Program promuje również wymianę międzykulturową w środowisku zawodowym pomiędzy praktykantem a przyjmującą organizacją. Jest realizowany we współpracy z liceum Plon „Klasyk”.

Jest to szkoła polonijna, kształcąca urodzoną i wychowaną poza granicami Polski młodzież z polskimi korzeniami. Zajmuje się edukacją młodego pokolenia szczególnie za wschodnią granicą Polski (w Armenii, Białorusi, Estonii, Gruzji, Kazachstanie, Kirgizji, Litwie, Łotwie, Mołdawii, Naddniestrzu, Osetii, Rosji, Turkmenistanie, Ukrainie).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.