Staże dla młodych bezrobotnych w Rudzie Śląskiej

- Staż jest znakomitą okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego, którego brak bardzo często staje na drodze do zatrudnienia osoby bezrobotnej - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staże dla młodych bezrobotnych w Rudzie Śląskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 kwi 2015 14:26


W Rudzie Śląskiej ruszyła rekrutacja na staże dla młodych osób bezrobotnych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) w . Program jest skierowany do osób między 18 a 29 rokiem życia.

Staże, jak poinformował Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej, będą trwały do 6 miesięcy, a ich uczestnik będzie otrzymywał stypendium w wysokości blisko 1 tys. zł. Zarówno stypendium jak i koszty ubezpieczenia w całości pokrywane będą przez Powiatowy Urząd Pracy. Poza tym stażyście będą przysługiwać 2 dni wolne za każde 30 dni kalendarzowych stażu - podało biuro prasowe urzędu.

Oferta skierowana jest do osób, które są zarejestrowane w rudzkim urzędzie pracy. Wnioski można składać drogą elektroniczną lub osobiście do połowy czerwca.

Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rudzie Śląskiej zarejestrowanych jest 1174 osób w wieku 18-29 lat.

Przed rozpoczęciem stażu uczestnicy projektu odbędą spotkanie przygotowawcze, podczas którego dowiedzą się o prawach i obowiązkach przyszłych stażystów, omówione zostaną również "sposoby najkorzystniejszego zaprezentowania się potencjalnemu pracodawcy w trakcie odbywania stażu".

Kandydat musi być m.in. osobą bezrobotną lub bierną zawodowo, nie kształcić się w trybie stacjonarnym); nie uczestniczyć m.in. w pozaszkolnych zajęciach mających na celu uzyskanie, uzupełnienie lub doskonalenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych lub ogólnych potrzebnych do wykonywania pracy.

"Staż jest znakomitą okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego, którego brak bardzo często staje na drodze do zatrudnienia osoby bezrobotnej. Jest to również szansa pokazania pracodawcy swoich umiejętności i nawiązania nowych kontaktów. Dla osoby bezrobotnej to najlepsza droga do zatrudnienia" - poinformowano. "Może to przynieść pozytywny efekt w postaci zatrudnienia u danego pracodawcy po zakończeniu realizacji programu stażu" - podał na swojej stronie internetowej rudzki PUP.

Projekt "Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Mieście Ruda Śląska (I)" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ania 2015-04-16 15:52:25

ale trzeba pamiętać, żeby dobrać odpowiedni staż, a nie brać jak popadnie, bo to może być jeszcze gorsze dla naszej kariery cenabiznesu.pl/-dlaczego-nie-warto-akceptowac-wszystkich-ofert-pracy