Staż równa się etat?

Jeszcze przed dwoma laty, w czasach 12-proc. bezrobocia, szansa na ofertę stałej pracy po studenckiej praktyce czy stażu była przywilejem zarezerwowanym dla nielicznych studentów i absolwentów. Teraz to praktycznie norma.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Staż równa się etat?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

27 lip 2016 7:55


Coraz więcej firm poprzez staże i praktyki szuka przyszłych pracowników - pisze "Rzeczpospolita". Jeszcze przed dwoma laty, w czasach 12-proc. bezrobocia, szansa na ofertę stałej pracy po studenckiej praktyce czy stażu była przywilejem zarezerwowanym dla nielicznych studentów i absolwentów.

Czytaj też: Staże i praktyki to faktycznie start do kariery?

Większość cieszyła się, jeśli dostali możliwość zdobycia oczekiwanego przez pracodawców kilkumiesięcznego praktycznego doświadczenia za minimalną stawkę (bo spora część praktyk była bezpłatna). To już przeszłość.

Jak wynika z badań i danych firm, od zeszłego roku sytuacja zmieniła się na korzyść młodych ludzi, którzy zresztą zdają sobie z tego sprawę.

Tylko pięciu na stu studiujących Polaków jest obecnie gotowych praktykować bez wynagrodzenia, a szansa na stałe zatrudnienie to dla nich jeden z głównych czynników decydujących o atrakcyjności stażu czy praktyki - wynika z raportu "Praca 2.0" firmy PwC, który jest wynikiem badania 612 studentów i 334 pracodawców.

Zdają sobie z tego sprawę również pracodawcy, którzy coraz częściej traktują staż czy praktykę studencką jako okres próbny przed zatrudnieniem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.