Start rekrutacji w ABM Greiffenberger

0 0
Start rekrutacji w ABM Greiffenberger

Niemiecka firma ABM Greiffenberger, wytwarzająca elektryczne systemy napędowe, rozpoczęła rekrutację pracowników do swojego nowego zakładu w Lublinie, w którym produkcja ma ruszyć pod koniec tego roku. Firma chce zatrudnić w sumie około 120 osób.

Jeszcze w tym roku zatrudnionych będzie 70 pracowników - poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor wykonawczy ABM Greiffenberger Antriebstechnik GmbH Robert Lackermeier.

Zakład potrzebuje pracowników - zarówno mężczyzn, jak i kobiet - do pracy przy produkcji i montażu, a także m.in. do działów: jakości, informatycznego, handlowego oraz księgowości. Na początku przyszłego roku załoga ma powiększyć się do około 120 osób. "To będą pełne etaty, na czas nieokreślony" - zapewnił.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk podkreślił, że nowy inwestor to sukces polityki władz samorządowych w przyciąganiu do miasta firm produkcyjnych. Przypomniał, że niedawno zakład w Lublinie otworzył Ursus, który wytwarza tu ciągniki, a planuje uruchomienie produkcji trolejbusów i autobusów.

"ABM jest ważnym partnerem. Otrzymaliśmy deklaracje współpracy tej firmy z Politechniką Lubelską, z zapleczem naukowym, co dla nas jest istotne, ponieważ na przyszłość chcemy w maksymalnym stopniu wiązać uczelnie z biznesem. Jest to korzystne dla obydwu stron" - podkreślił Żuk.

Jak podał Lackermeier, wartość inwestycji ABM Greiffenberger w Lublinie wynosi ponad 4 mln euro. Spółka wynajęła hale produkcyjne i pomieszczenia administracyjne w kompleksie Wikana Business Park na terenie Podstrefy Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Zakład będzie wytwarzał podzespoły do silników oraz prowadził kompletny montaż zintegrowanych układów napędowych m.in. do wózków widłowych, dźwigów i podnośników oraz urządzeń do wytwarzania energii z biomasy dla odbiorców na całym świecie. Produkcja ma rozpocząć się w listopadzie tego roku.

Roczne obroty ABM Greiffenberger sięgają 100 mln euro. Spółka wytwarza rocznie około 300 tys. silników; zatrudnia na całym świecie około 700 pracowników. Posiada spółki-córki w Europie, Ameryce Północnej i Azji oraz przedstawicielstwa we wszystkich najważniejszych krajach przemysłowych.

ABM Greiffenberger należy do rodzinnego holdingu Greiffenberger AG, notowanego na giełdzie we Frankfurcie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.