Sposób na powrót niepełnosprawnych do życia zawodowego

Budynek starej szkoły, 175 tys. złotych i odrobina dobrej woli – tyle wystarczy, żeby 20 niepełnosprawnych osób znalazło pracę, zajęcie i sposób na powrót do aktywnego życia. Tak w skrócie można opisać Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ), który powstanie wkrótce w Wałbrzychu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Sposób na powrót niepełnosprawnych do życia zawodowego

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

14 lis 2013 12:16


Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o dofinansowaniu budowy ZAZ-u. Jego utworzeniem i administracją zajmie się Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pracę w nowej placówce znajdą osoby ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, w tym z niepełnosprawnością intelektualną. Będą prowadzić pralnię i sprzątać na zlecenie.

Zakład jest częścią szerszej koncepcji powstania Centrum Edukacyjno-Zawodowego Osób Niepełnosprawnych, gdzie będą też zlokalizowane warsztaty terapii zajęciowej oraz Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych. Będzie to pierwszy tego typu ośrodek w regionie wałbrzyskim.

Na utworzenie Zakładu Aktywności Zawodowej samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył  175 tys. ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. ZAZ będzie się mieścił w Wałbrzychu przy ul. Mickiewicza 24 w budynku byłej szkoły i powstanie do końca tego roku. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.