Spadł WRP. Przegrzanie rynku pracy

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) spadł kolejny miesiąc z rzędu. Spadek przybiera na sile - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Spadł WRP. Przegrzanie rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

1 mar 2018 9:38


Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący z wyprzedzeniem o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia spadł kolejny miesiąc z rzędu, a tempo spadku przybiera na sile - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

"Obserwowany bardzo wysoki popyt na pracę powoduje, iż występujące zazwyczaj na przełomie roku wyższe bezrobocie obecnie prawie nie występuje. Jego sezonowy wzrost w styczniu br. wyniósł zaledwie 0,3 punktu procentowego. Po wyeliminowaniu wpływu tego czynnika stopa bezrobocia wyniosła 6,5 proc. i była o 0,1 p. proc. niższa od tej z grudnia ub. roku" - napisano w komentarzu.

"Występująca w Polsce rekordowo niska stopa bezrobocia wskazuje na przegrzanie rynku pracy przejawiające się dużym popytem na pracę przy niskiej jej podaży. Co drugi z badanych przedsiębiorców wskazuje na trudności z pozyskaniem specjalistów, a co trzeci ma trudności z pozyskaniem jakichkolwiek pracowników. W gospodarce występują jednak dość duże rezerwy siły roboczej, o czym świadczy niska aktywność zawodowa i niska stopa zatrudnienia" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

IMHO 2018-03-01 16:33:54

Do tego niskie płace przy cenach już wyższych niż w Niemczech.