Słodka praca. Fabryka wyrobów czekoladowych zatrudni 90 osób. Gdzie?

Ok. 90 nowych miejsc pracy powstanie w związku z uruchomieniem nowoczesnej linii do produkcji wyrobów czekoladowych w Fabryce Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Słodka praca. Fabryka wyrobów czekoladowych zatrudni 90 osób. Gdzie?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 wrz 2015 20:10


Fabryka Wyrobów Czekoladowych w Skarbimierzu należy do firmy Mondelez International, producenta m.in. ciastek, czekolad, cukierków, batoników czy gum do żucia. Otwarta w niej w środę nowa linia produkować będzie wyroby znanych marek, takich jak Milka, Oreo, Cadbury Dairy Milk, 3bit i Terry's Chocolate Orange. Trafią one m.in. na rynek polski, brytyjski czy irlandzki.

90 nowych miejsc pracy

Dyrektor ds. produkcji kategorii czekolady w Polsce Roman Sitko powiedział, że nowa linia już pracuje i wytwarza trzy produkty, a docelowo ma ich być kilka. Jak podano w materiałach prasowych przekazanych mediom podczas otwarcia linii – zależnie od docelowej wielkości produkcji w Skarbimierzu uruchomienie tej linii oznaczać będzie utworzenie w sumie ok. 90 nowych miejsc pracy.

Sitko podał, że obecnie już fabryka wyrobów czekoladowych w Skarbimierzu zatrudnia już ok. 400 osób, a fabryka gumy do żucia istniejąca tuż obok drugie tyle. Zaznaczył, że obie dają też pracę „sporej grupie pracowników agencyjnych”, przyjmowanych ze względu na sezonowość produkcji oraz poddostawcom różnych usług.

Nowa linia produkcyjna

Jak podano, nowa linia produkcyjna w fabryce w Skarbimierzu, nazwana Linią Przyszłości, została zaprojektowana tak, by zwiększyć moce produkcyjne zakładu i uprościć proces produkcji. W czasie jednej, ośmiogodzinnej zmiany na nowej linii może powstawać 700 tys. batonów.

Kierownik ds. komunikacji firmy Joanna Ewa Matryba mówiła, że jest to linia modułowa, składająca się z kilku elementów, które „można zestawiać dowolnie, jak klocki”. „Ta linia może produkować jednego dnia produkt z nadzieniem oraz bez nadzienia. W ciągu zmiany możemy to modyfikować, w zależności od zapotrzebowania” – wyjaśniała.

„Siła tej linii polega z jednej strony na dużej skali produkcji, ale też szybkości we wprowadzaniu nowych produktów, na elastyczności zmian pomiędzy produktami” – dodał Sitko.

Sitko mówił, że nowoczesna linia powstała w fabryce w Skarbimierzu ze względu na jej dobre, logistyczne położenie, posiadaną infrastrukturę oraz wysoki poziom pracowników. „W tej chwili produkujemy tu produkty, które już istnieją. Ale będziemy też wprowadzać zupełnie nowe, a to oznacza dodatkowe wolumeny i miejsca pracy” – dopowiedział.

Mondelez Polska działa na rynku od 23 lat. Wytwarza m.in. wyroby czekoladowe – batoniki czy czekolady; a także wafelki, ciastka, gumy do żucia czy cukierki. W całej Polsce ma siedem fabryk, zatrudnia ok. 3,3 tys. osób. Działa w ramach Mondelez International, która ma blisko 10 tys. pracowników i 19 zakładów produkcyjnych w Europie Środkowej. Firma planuje też otwarcie Centrum Badań i Rozwoju w Polsce. Zakład w Skarbimierzu działa natomiast od 5 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.