Skanska otwiera kolejne oddziały. Jest szansa na pracę?

Skanska chce wzmocnić swoją obecność w regionach - spółka tworzy oddziały budownictwa inżynieryjnego w Łodzi i Bydgoszczy oraz budownictwa ogólnego w Gdańsku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Skanska otwiera kolejne oddziały. Jest szansa na pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (TE)

wnp.pl

12 lis 2014 13:03


Wraz z tworzonymi jednostkami Skanska ma 19 oddziałów zajmujących się generalnym wykonawstwem i 4 oddziały zapewniające im wsparcie (biuro projektów, oddziały techniczne, wytwórnia konstrukcji stalowych).

Czytaj też: W tych firmach pracuje się najlepiej. Oto liderzy budownictwa

- Jednym z istotnych założeń biznesplanu na lata 2010-2015 jest stabilny wzrost poprzez wzmacnianie obecności Skanska na lokalnych rynkach oraz stałe zwiększanie marży z naszej działalności budowlanej - mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes polskiego oddziału Skanska.

- W ubiegłych latach utworzyliśmy nowe oddziały w Olsztynie, Krakowie, Katowicach i Szczecinie. Chcemy to kontynuować na nowych, perspektywicznych dla nas rynkach. W tym celu powołane zostają trzy nowe oddziały: w Łodzi, Bydgoszczy i Gdańsku - dodał.

W Łodzi i Bydgoszczy powstają nowe oddziały budownictwa inżynieryjnego. Ich celem jest realizacja projektów z zakresu budowy dróg i mostów, budownictwa hydrotechnicznego oraz ochrony środowiska i kolejowego. W Łodzi już wcześniej z sukcesem działała jednostka budownictwa ogólnego.

Również w Bydgoszczy Skanska zdecydowała się na wzmocnienie swojej obecności w regionie i utworzenie lokalnych struktur ze względu na duży potencjał rynkowy w odniesieniu do kontraktów inżynieryjnych.

Czytaj też: Bartosz Kalinowski i Mariusz Krzak nowymi dyrektorami regionalnymi w Skanska

W Gdańsku powstaje natomiast oddział budownictwa ogólnego, którego zadaniem jest generalne wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa kubaturowego. Wcześniej w mieście tym był zlokalizowany oddział inżynieryjny firmy.

W Polsce szwedzki koncern zatrudnia w sumie ok. 7,5 tys. osób w czterech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland oraz Skanska Infrastructure Development.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.