wnp.pl

Skanska otwiera kolejne oddziały. Jest szansa na pracę?

0 0
Skanska otwiera kolejne oddziały. Jest szansa na pracę?

Skanska chce wzmocnić swoją obecność w regionach - spółka tworzy oddziały budownictwa inżynieryjnego w Łodzi i Bydgoszczy oraz budownictwa ogólnego w Gdańsku.

Wraz z tworzonymi jednostkami Skanska ma 19 oddziałów zajmujących się generalnym wykonawstwem i 4 oddziały zapewniające im wsparcie (biuro projektów, oddziały techniczne, wytwórnia konstrukcji stalowych).

Czytaj też: W tych firmach pracuje się najlepiej. Oto liderzy budownictwa

- Jednym z istotnych założeń biznesplanu na lata 2010-2015 jest stabilny wzrost poprzez wzmacnianie obecności Skanska na lokalnych rynkach oraz stałe zwiększanie marży z naszej działalności budowlanej - mówi Krzysztof Andrulewicz, prezes polskiego oddziału Skanska.

- W ubiegłych latach utworzyliśmy nowe oddziały w Olsztynie, Krakowie, Katowicach i Szczecinie. Chcemy to kontynuować na nowych, perspektywicznych dla nas rynkach. W tym celu powołane zostają trzy nowe oddziały: w Łodzi, Bydgoszczy i Gdańsku - dodał.

W Łodzi i Bydgoszczy powstają nowe oddziały budownictwa inżynieryjnego. Ich celem jest realizacja projektów z zakresu budowy dróg i mostów, budownictwa hydrotechnicznego oraz ochrony środowiska i kolejowego. W Łodzi już wcześniej z sukcesem działała jednostka budownictwa ogólnego.

Również w Bydgoszczy Skanska zdecydowała się na wzmocnienie swojej obecności w regionie i utworzenie lokalnych struktur ze względu na duży potencjał rynkowy w odniesieniu do kontraktów inżynieryjnych.

Czytaj też: Bartosz Kalinowski i Mariusz Krzak nowymi dyrektorami regionalnymi w Skanska

W Gdańsku powstaje natomiast oddział budownictwa ogólnego, którego zadaniem jest generalne wykonawstwo obiektów z zakresu budownictwa kubaturowego. Wcześniej w mieście tym był zlokalizowany oddział inżynieryjny firmy.

W Polsce szwedzki koncern zatrudnia w sumie ok. 7,5 tys. osób w czterech spółkach: Skanska S.A., Skanska Property Poland, Skanska Residential Development Poland oraz Skanska Infrastructure Development.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.