Single, rozwodnicy, wdowcy - kto zawodowo lepiej sobie radzi?

Jak stan cywilny wpływa na sytuację danej osoby na rynku pracy? Sprawdźcie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Single, rozwodnicy, wdowcy - kto zawodowo lepiej sobie radzi?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm/mat.pras.

27 paź 2014 10:21


Ze statystyk pochodzących z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności wynika, że w najlepszej sytuacji znajdują się osoby będące w związkach małżeńskich.

Jak wynika z opracowania Sedlak&Sedlak, w I kwartale 2014 r. współczynnik aktywności zawodowej dla ogółu ludności wynosił 56,1 proc. Najwyższy poziom współczynnika aktywności zawodowej zanotowano wśród osób rozwiedzionych lub będących w separacji – wynosił on 63,6 proc.

Nieco mniejsza wysokość współczynnika (o 0,5 p.p.) cechowała osoby będące w związkach małżeńskich. Najniższy poziom współczynnika występował wśród osób owdowiałych i wynosił on 13,1 proc. Może to wynikać z faktu, że osoby owdowiałe to w dużej części osoby starsze, które nie są już kwalifikowane jako aktywne zawodowo.

Wskaźnik zatrudnienia w I kwartale 2014 roku dla całej Polski wynosił 50,2 proc. Był on najwyższy wśród osób będących w związkach małżeńskich – wynosił 58,8 proc. Na drugim miejscu, pod względem wysokości wskaźnika, znalazły się osoby rozwiedzione, lub będące w separacji (54,2 proc.), a na trzecim kawalerowie, lub panny (44,4 proc.). Najniższy wskaźnik zatrudnienia cechował osoby owdowiałe (11,6 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.