Silesia HR Trends: Czy tylko pieniądze motywują inżynierów?

0 0
Silesia HR Trends: Czy tylko pieniądze motywują inżynierów?
Artur Pałasz podczas panelu dyskusyjnego "AAA. Inżyniera pilnie przyjmę. Analiza sektorowa"/ fot. PTWP

- Przed kryzysem - podobnie jak teraz - motywatorem było wynagrodzenie i dodatki, a także możliwość rozwoju. Natomiast podczas kryzysu na pierwszy plan wysunęła się stabilność zatrudnienia - mówi Artur Pałasz dyrektor centrum rekrutacji na Europę Centralną, ZF TRW.

Co motywuje specjalistów z branży IT? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy panelu "AAA. Inżyniera pilnie przyjmę. Analiza sektorowa", który odbył się podczas konferencji Silesia HR Trends.

Według ekspertów każdego motywuje co innego. Na pewno znaczącym elementem dla informatyków są pieniądze, co potwierdzają paneliści. To jednak nie jedyny czynnik, który ma wpływ na decyzje o zmianie pracy.

- Wielu ludzi bardzo szybko orientuje się, że brakuje im doświadczenia. Często już z góry wiedzą, że w danym miejscu będą pracować tylko przez jakiś czas. W efekcie na początku kariery informatycy często zmieniają pracę - mówi Grzegorz Mródź, wiceprezes Kamsoftu.

Z kolei Artur Pałasz, dyrektor centrum rekrutacji na Europę Centralną w ZF TRW zaznacza, że elementy motywacyjne zmieniają się. - Przed kryzysem - podobnie jak teraz - motywatorem było wynagrodzenie i dodatki, a także możliwość rozwoju. Natomiast podczas kryzysu na pierwszy plan wysunęła się stabilność zatrudnienia - komentuje Pałasz.

Co jeszcze ma wpływ na wybór elementów motywujących? - Co innego jest motywacją dla młodych osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Inne rzeczy będą ważne dla pracownika z 20-letnim stażem - tłumaczy Pałasz. - Również szczebel piastowanego stanowiska ma wpływ na zaangażowanie. Dla pracowników niższego szczebla motywatorem są głównie pieniądze, które z kolei nie są kluczowe dla inżynierów - dodaje.

*Artykuł powstał podczas panelu dyskusyjnego "AAA. Inżyniera pilnie przyjmę. Analiza sektorowa" w trakcie Silesia HR Trends w Katowicach.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.